Invoitix

Výběr elektronického mýta na tuzemských zpoplatněných komunikacích v říjnu stoupl meziročně o 4,2 procenta na 1,29 miliardy korun. Je to téměř stejná částka jako v září, kdy byl ale meziroční růst více než šestiprocentní. ČTK o tom dnes informoval správce mýtného systému, společnost CzechToll.

Celkový počet mýtných transakcí v Česku vzrostl v říjnu meziročně o 7,5 procenta na 99 milionů. Růst je však způsoben především rozšířením sítě zpoplatněných komunikací o 373 kilometrů silnic I. třídy v polovině letošního roku. Za deset měsíců letošního roku stát na mýtu vybral přes 12 miliard korun.

V říjnu se síť zpoplatněných komunikací kvůli zprovoznění nových obchvatů tří obcí v Jihočeském a Středočeském kraji rozšířila. Od 1. října je zpoplatněn obchvat Olbramovic na silnici I/3 v celkové délce 3,4 kilometru a obchvat Církvice na silnici I/38 v celkové délce 4,17 kilometru. Od 28. října se platí mýtné na silnici I/19, kde byl zprovozněn obchvat Chýnova v délce 3,55 kilometru.

„Obchvat Olbramovic je rozdělen do dvou mýtných úseků v každém směru. V každém směru jsme zaznamenali za říjen přibližně 66.000 mýtných transakcí, což zde odpovídá průjezdu 33.000 vozidel platících mýtné v každém směru,“ uvedl provozní ředitel společnosti CzechToll Petr Chvátal.

Na konci září bylo v systému elektronického mýtného zaregistrováno téměř 730.000 vozidel s hmotností nad 3,5 tuny, z toho 556.000 vozů má zahraniční registrační značky. Počet vydaných palubních jednotek dopravcům dosáhl 586.000 kusů.

Zdroj  :ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP