[quote]Pracovní skupina WG Industrial Packaging je aktivní, tvoří ji zástupci výrobců obalů, exportérů a experti Vyšší odborné školy dřevařské z Volyně. Skupina připravuje Směrnici pro exportní balení, která zahrnuje poznatky z německé Směrnice HPE, evropské federace FEFPEB (Fédération Européenne des Fabricants de Palettes et Emballages en Bois) Stability and safety Requisities a Preservation Conditioning, GDV Packaging Handbook for the construction of boxes and crates a dalších technických předpisů.[/quote]

 Cílem je připravit technický dokument pro certifikaci top výrobců exportních obalů, která je zavedena v německém svazu HPE. Toto přinese exportérům zvýšenou míru jistoty, eliminuje poškození exportovaného zboží z důvodu nevhodného obalu případněvyloučení plnění pojišťovnou z důvodu nevhodného obalu.

Obsah pracovní verze Směrnice pro exportní balení ke stažení zde.

 

Verpackungsrichtlinien HPE

Zkušenosti a znalosti německého svazu výrobců exportního balení Bundesverband Holzpackmittel Paletten Exportverpackung (HPE) e.V. jsou shrnuty  ve Směrnici pro exportní balení HPE, která se tak stala mezinárodně uznávaným kritériem kvality. Nové revidované vydání Směrnice HPE je z roku 2018. Směrnice byla zpracována odbornou skupinou HPE „Obaly podle HPE standardu“. Pozor, Směrnici HPE ani její část nelze bez souhlasu HPE kopírovat. Tištěný originál v němčině (130 stran, 68 nákresů, 20 tabulek, barevné fotografie příkladů balení) je možno objednat zde.

Zdroj : SYBA
DPP