DPP

[quote]Hledáte pro svoje podnikání výrobní nebo skladové prostory? Zeptali jsme se specialistů na komerční nemovitosti, na co se při takovém hledání zaměřit, co vše je nutné dopředu promyslet, abyste získali ten správný prostor.[/quote]

Ať už s podnikáním začínáte, nebo potřebujete rozšířit své skladové a výrobní prostory, musíte si nejdříve rozmyslet, co vše by měly splňovat. A protože se jedná o specifickou oblast realit, vyplatí se poradit se s odborníky.

„Známe aktuální nabídku volných skladů a hal k pronájmu na brněnském realitním trhu i všechna jejich specifika. A právě proto můžeme klientům doporučit vhodnou nemovitost na základě jejich individuálních požadavků,“ říká obchodní ředitel oddělení komerčních nemovitostí ze společnosti Real Spektrum, a.s., Tomáš Kokna.

Důležitá je lokalita

Ne vždy vyhovuje umístění haly specifikům vaší činnosti. Logisticky zaměřená firma vyžaduje dobrou dostupnost kamionové dopravy na dálniční tahy, výrobní firma zase možnost dopravy zaměstnanců apod. Budete potřebovat jen sklady, nebo i administrativní zázemí pro kanceláře? Pamatujte na to, že tato výměra by měla být dostačující na několik dalších let, takže případná možnost budoucí expanze je na místě. Odborník vám může pomoci vybrat mezi již stávajícími objekty, nebo nabídnout prostory tzv. „na míru“. Zde však záleží, jak akutní je potřeba stěhování.

„Pro výstavbu „na míru“ musíme znát zejména technické parametry budoucího provozu a z něj vyplývající nároky – např. nosnost podlah, potřeba mostových jeřábů a jejich tonáž, potřeba nákladových ramp nebo třeba velikost manipulační plochy a příjezdu pro kamiony,“ vysvětluje Kokna.

Analýza možností a prezentace nemovitostí

Odborník na komerční nemovitosti se vždy musí opírat o analýzu aktuálního stavu nabídky skladových a výrobních objektů, resp. prostor, nevyjímaje i developerské projekty teprve ve výstavbě. Z ní pak vychází jeho další doporučení a kroky, směřující k maximálnímu uspokojení požadavků klienta. Díky dlouhodobé spolupráci s významnými developery ví, jak a za jakých podmínek zajistit výstavbu skladových objektů a hal na míru. Makléř pro vás zorganizuje prohlídky a zajistí veškerou dokumentaci, o technickém stavu, vybavení, možnostech úprav apod. Upozorní vás na klady i zápory jednotlivých skladů a hal, porovná je mezi sebou, posoudí jejich cenové i finanční aspekty a doporučí vám nejlepší nabídku.

Profesionál pro vás vyjedná optimální podmínky

Jakmile si vyberete z předložené nabídky, makléř vám pomůže vyjednat nejlepší podmínky k pronájmu, zajistí rezervaci nemovitosti a pomůže při sjednávání veškerých detailů. Právní stránku a garanci kvalitní přípravy veškeré smluvní dokumentace zajišťuje spolupráce společnosti Real Spektrum, a.s. s přední brněnskou advokátní kanceláří. Uzavřením smluvní dokumentace však práce makléře nekončí. Provází klienta v průběhu celého obchodního případu a zajišťuje svou osobní přítomností i převzetí prostor do užívání. Teprve pak jeho úkol končí.

Najít ten pravý sklad nebo výrobní halu při současném přetlaku poptávky není opravdu jednoduché. Využijte proto služeb zkušených realitních specialistů a ušetřete svůj čas i peníze. Společnost Real Spektrum, a.s.  se perfektně orientuje na trhu s komerčními nemovitostmi už téměř 30 let.