Letiště Budapešť, jako letošní hostitel WOF & BUD Cargo Forum, uspořádalo výjimečné setkání, které by uchvátilo mysl a srdce každého v logistické komunitě v regionu CEE i mimo něj. První společný projekt WOF Events a Bud Cargo oplýval živými diskusemi, pohledy do budoucnosti, sdílením znalostí a nezapomenutelnou atmosférou, která by dala popsat jako velkolepá.

Na akci přišlo téměř 400 lidí z 34 různých zemí. Letecké společnosti, letiště, speditéři, námořní přístavy, obchodní konzultanti, výrobci, železniční nákladní dopravci, vývojáři softwaru, lodní linky, poskytovatelé plnění, přepravní společnosti, dovozci a vývozci a intermodální terminály. To jsou jen některé z mnoha oblastí činnosti zúčastněných 200 společností.

Konference, která pojí svět karga

Dvoudenní konference zahrnovala četné diskusní panely, jejichž obsah byl rozprostřen napříč všemi typy modalit a nejžhavějšími tématy, jako je e-commerce, udržitelnost, intermodalita a digitalizace. Na pódiu byla představena široká sestava 46 odborníků s místním i mezinárodním zázemím. Publikum se mohlo na věci dívat optikou společností jako jsou Lenovo, Nokia, cargo-partner, Maersk, Qatar Airwaves, Transporeon, inter IKEA, Cainiao, Rail Cargo Group, Qatar Airways a Huawei. Kvalitní prezentace přiblížily jádro obchodních řešení a úspěchy společností TIMOCOM, Baltic Hub, Freightos, KPMG, Mahart Container Center a Digilog Consulting. Diskuse na fóru vykreslily ucelený obraz ligistického prostředí ve střední a východní Evropě a zdůraznily důležitost inovací a adaptace uprostřed výzev a globálních změn. Poskytovatelé logistiky jsou pod obrovským tlakem, aby se vyvíjeli kvůli rostoucí konkurenci, technologickému pokroku, předpisům EU a geopolitickým obavám. Jak bylo poznamenáno: „Ne velká ryba sní malou, ale chytrá ryba tu pomalou!“

Networking měnící formy

Logistická komunita na této akci projevila enormní snahu o utužení a rozvoj obchodních vtahů. Bylo dosaženo historicky nejvyššího počtu schůzek naplánovaných prostřednictvím „networkingové“ aplikace. Výstavní plocha fóra byla plná inovací, spolupráce a praktických řešení. Klíčoví hráči na trhu, jako je Vienna Airport, Turkish Cargo, Qamcom, Delta Transportni Sistem, Klever Cargo, Celebi Aviation, Scan Global Logistics, PRIMACOŠPED a další, měli jedinečnou příležitost přezentovat své služby a dostat svoji značku na výsluní. Kromě probíhajících setkání na historickém a půvabném Terminálu 1 budapešťského letiště byli všichni účastníci pozváni na výletní loď na Dunaji a slavnostní gala Awards & Charity. To byl sám o sobě „top“ akce, jak bylo od mnoha následně slyšet. Byl to nezapomenutelný večer, který oslavovali ti nejlepší z nejlepších v oboru. Zde jsou hrdí příjemci ocenění WOF & BUD za rok 2022:

  • Green Logistics Champion 2022: Port of Antwerp-Bruges
  • Greatest Technological Innovator 2022: Scan Global Logistics
  • Top Business Developer 2022: Quick Cargo Service
  • Best Logistics Infrastructure Development 2022: East-West Gate za Fényeslitke Railcargo Terminal Project
  • Best Developing Belly Cargo Operator 2022: LOT Polish Airlines
  • Best Developing Ecommerce Company 2022: Cainiao / Alibaba Group
  • BUD Cargo Community Award 2022: László Trifán, Celebi Ground Handling Hungary

Kde se obchod setkává se solidaritou

Večer nebyl jen o oceněních v sektoru logistiky; sloužil jako důkaz toho, že v jádru podnikatelské komunity prospívá jednota, empatie a společný cíl zlepšit svět, ve kterém žijeme. Štědrý příspěvek Budapest Airport a Yusen Logistics ve výši 11 500 EUR na podporu Maďarské Ligy Proti Rakovině, nám všem připomíná důležitost kolektivní akce a přínos společnosti, který může přinést.