Nový model Mercedes‑Benz Třída T lze již objednávat. Prémiové kompaktní MPV pro rodiny a zákazníky s vášní pro aktivní trávení volného času přichází na trh nejprve v pětimístné variantě. Později bude k dispozici také verze s delším rozvorem a až sedmimístným interiérem. Na prvních trzích budou vozy Třídy T předány zákazníkům v červenci. Ceny začínají od 529 500 Kč za verzi T 160 poháněnou zážehovým motorem o výkonu 75 kW (102 k) ve spojení s mechanickou převodovkou ve standardní výbavě.

Mercedes-Benz přináší s novou Třídou T komfort do rostoucího segmentu kompaktních MPV pro soukromé zákazníky a současně otvírá atraktivní vstupní bránu do světa značky s hvězdou pro všechny uživatele, kteří potřebují hodně místa. Nový model kombinuje všestrannou funkčnost a velkorysou nabídku prostoru s velmi kvalitní úrovní výbavy. Již standardní výbava zahrnuje mimo jiné informační a zábavní systém MBUX se sedmipalcovým dotykovým displejem a integrací chytrého telefonu, multifunkční volant s dotykovými tlačítky (Touch Control Buttons), klimatizaci a KEYLESS-GO Start. Boční posuvné dveře s širokým vstupním otvorem na obou stranách umožňují komfortní přístup k zadní části interiéru. Opravdu prémiový charakter ztělesňuje také výběr materiálů. Středová loketní opěrka je standardně obšita černou syntetickou kůží Artico a loketní opěrky spolu s prostředními plochami ve výplních dveří jsou potaženy moderním materiálem Neotex s jemnou povrchovou strukturou. Přístrojová deska nese vždy leskle černé ozdobné výplně. Ještě vyšší kvalitu nabízejí dvě výbavové linie. K vysoké úrovni bezpečnosti Třídy T přispívá rozsáhlá standardní výbava asistenčními systémy a sedmi airbagy.

 

Individualizace prostřednictvím výbavových linií „Style“ a „Progressive“

Výbavová linie Style za příplatek 30 000 Kč přináší do Třídy T sofistikovaný design v dynamickém pojetí. Exkluzivním znakem je čalounění sedadel kombinací syntetická kůže Artico/mikrovlákno Microcut v černé barvě s dvojitým ozdobným prošíváním a leskle černými ozdobnými prvky na dveřích a středové konzole, které mohou být volitelně v matně žlutém odstínu Limonit. Celkový dojem završují chromované ozdobné prvky na výdeších ventilační soustavy, krytech reproduktorů a madlech dveří. Dalšími charakteristickými prvky jsou ambientní osvětlení a praktické výklopné stolky na zadní straně opěradel předních sedadel. Vnějšími poznávacími znaky jsou 16“ designová kola s pěti paprsky a tmavě tónovaná skla oken v zadní části interiéru včetně zadního výklopného víka.

 

Výbavová linie Progressive (62 000 Kč) klade ještě větší důraz na eleganci a ušlechtilou výbavu. Horní část přístrojové desky je obšita materiálem Neotex s kontrastním ozdobným prošíváním. Charakter vozu založený na vysoké kvalitě a hodnotě navíc umocňuje čalounění sedadel černou syntetickou kůží Artico s bílým ozdobným prošíváním a matně stříbrnými ozdobnými prvky na středové konzole a dveřích. Okna posuvných bočních dveří mají elektrické ovládání. Exteriér vizuálně zaujme také chromovanou ozdobnou lištou na zadním výklopném víku, 16“ koly z lehké slitiny s 10 paprsky, vysoce výkonnými světlomety LED a zadními svítilnami zčásti vybavenými LED diodami.

 

Vysoká úroveň bezpečnostní výbavy

Třída T standardně disponuje širokým spektrem asistenčních systémů. Mezi ně patří asistent pro rozjezd do kopce, asistent pro potlačení vlivu bočního větru, asistent bdělosti řidiče ATTENTION ASSIST, aktivní brzdový asistent s funkcí pro průjezd křižovatkou, aktivní asistent jízdy v pruzích, asistent hlídání mrtvého úhlu a asistent rychlostního omezení. Ještě více komfortu a bezpečnosti při zajíždění na parkovací místo a vyjíždění z něj zajistí na přání dodávaný aktivní parkovací asistent se systémem Parktronic a zadní kamerou (paket parkování za 29 948 Kč). V kombinaci s tažným zařízením dodávaným na přání disponuje Třída T také asistentem pro stabilizaci přívěsu (14 626 Kč). K vysoké úrovni aktivní bezpečnosti přispívají kromě toho také na přání nabízené vysoce výkonné LED světlomety a zadní svítilny zčásti vybavené diodami LED (21 373 Kč, standardně pro Progressive).

 

Třída T splňuje vysoké bezpečnostní standardy značky Mercedes-Benz rovněž v oblasti zádržných systémů. Cestující chrání celkem sedm standardně montovaných airbagů. Zvláštností nejen v segmentu kompaktních MPV je středový airbag, který se při těžkém bočním nárazu rozvine mezi sedadly řidiče a spolujezdce vpředu. Tím se sníží riziko vzájemného kontaktu těl obou osob na předních sedadlech. Konstruktéři mysleli i na bezpečnost nejmenších cestujících. Na krajních sedadlech vzadu a na sedadle spolujezdce vpředu s automatickou deaktivací airbagu se nacházejí úchyty pro upevnění dětských sedaček podle standardu iSize s ukotveními Isofix a Top Tether. Pro čtvrté dítě lze na prostřední sedadlo vzadu umístit zvýšený dětský sedák.

 

Rozsáhlý výběr paketů výbav

Mercedes-Benz navíc nabízí pro Třídu T velký počet prvků komfortní a bezpečnostní výbavy na přání v různých paketech výbav:

– Technologický paket (33 733 Kč) zahrnuje KEYLESS-GO, bezdrátové nabíjení mobilního telefonu, dvě rozhraní USB na středové konzole vzadu, asistenta pro ovládání dálkových světel, vysoce výkonné LED světlomety a zadní svítilny vybavené zčásti diodami LED.

– Zimní paket (14 369 Kč) kombinuje vyhřívání sedadel pro řidiče a spolujezdce vpředu, vyhřívání multifunkčního volantu a vyhřívání čelního okna.

– Paket zrcátek (5 923 Kč) obsahuje sklopná vnější zpětná zrcátka a samostmívací vnitřní zpětné zrcátko.

– Paket navigace (16 738 Kč) nabízí informační a zábavní systém MBUX s integrovanou navigací, aktuální dopravní zpravodajství Live Traffic Information a rozšířené funkce, jakou je inteligentní hlasový asistent „Hey Mercedes“. Součástí paketu je také asistent pro rozpoznávání dopravních značek. Ve spojení s výbavovými liniemi Style a Progressive je zahrnuto rovněž ambientní osvětlení v osmi barvách.

 

 

Jako další praktický prvek výbavy na přání pro všechny zákazníky, kteří potřebují hodně úložného prostoru, jsou k dispozici podélné střešní ližiny s integrovanými hliníkovými základními nosiči(7 725 Kč). Podélné střešní ližiny lze několika snadnými úkony připravit k přepravě nákladu s nejvyšším přípustným zatížením střechy 80 kilogramů.