Zastupitelé Zlínského kraje na svém dnešním jednání jednomyslně schválili rozdělení téměř 3,4 milionu korun na rozvoj karavaningu v regionu. Podpořili sedm projektů. Pět z nich se zabývá vybudováním karavanových stání, dva postavením veřejně přístupné servisní stanice pro obytná vozidla. Program na podporu karavanových stání letos hejtmanství vyhlásilo poprvé.

Cílem programu je podle náměstka hejtmana Lubomíra Trauba (ODS) podpora rozvoje sítě karavanových stání a rozšíření i zkvalitnění doprovodné infrastruktury pro karavaning na území kraje. „Samozřejmě reagujeme na potřeby alternativního způsobu ubytování, který dneska je v takovém, řekl bych, boomu,“ řekl dnes zastupitelům Traub.

O dotaci na karavanové stání si požádaly města Brumov-Bylnice a Slavičín na Zlínsku, obec Újezd na Zlínsku, Skiareál Karolinka na Vsetínsku a společnost Egoé 519 z Bílovic na Uherskohradišťsku. Žádost o dotaci na servisní stanici podaly obce Prostřední Bečva na Vsetínsku a Vysoké Pole na Zlínsku.

Původně měl Zlínský kraj na rozvoj karavaningu v programu vyčleněny tři miliony korun. Zájem byl však vyšší, než pracovníci hejtmanství předpokládali. Částku tedy kraj navýšil o dalších téměř 400.000 korun.

Zdroj: ČTK