DPP

Společnost GEFCO, nadnárodní logistická společnost s letitým know-how v oblasti přepravy hotových vozidel uzavřela smlouvu se slovenskou pobočkou leasingové společnosti LeasePlan. GEFCO tak potvrzuje svůj záměr rozšiřování aktivit na trhu s ojetými vozy.

 Zásadní změny na trhu s vozidly urychlily rozšíření aktivit společnosti GEFCO v oblasti mobility a e-commerce, které jsou v jiných segmentech dnes už běžné. GEFCO využívá své letité know-how a přítomnost na většině evropských trhů, kde též disponuje vybudovaným zázemím. Díky tomu je schopné flexibilně zabezpečit požadované služby jako například prohlídku vybraných vozů, přípravu, údržbu, opravy certifikovanými experty i dopravu a efektivní doručení aut na místo určení.

Hlavním cílem spolupráce GEFCO a společnosti LeasePlan Slovakia je standardizace služeb s garancí kvality nabízených vozů. Společnost GEFCO v současnosti zabezpečuje transport cca 80 aut od klientů LeasePlanu po ukončení doby operativního leasingu měsíčně. „Vzhledem k aktuálnímu stavu výroby a prodeje nových vozidel, ale i k vývoji spotřebitelského chování, bude trh s ojetými auty dále růst. Je důležité, aby se celý segment kultivoval, zjednodušil a zpřehlednil,“ popisuje Miloš Mrázek, Cluster FVL manažer společnosti GEFCO pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko a pokračuje: „Kontrola vozidla začíná už při jeho převzetí naším řidičem. Kontroluje stav karoserie, počet najetých kilometrů, vyhotoví fotografie ještě před naložením vozidla na transport do Trnavy.“

 Kromě samotného transportu GEFCO zabezpečuje celou řadu aktivit, jejichž cílem je ulehčit a zpřehlednit následný prodej vozu. Ve speciálních prostorech pobočky GEFCO v Trnavě probíhá běžná kontrola technického stavu vozidla včetně funkčnosti elektronických součástí vozu a stavu karoserie podle přesně daných kritérií. Následně GEFCO společnosti LeasePlan nahlašuje stav vozidla a doporučuje potřebné opravy (včetně lakování, výměny oleje atp.).

Takto překontrolované a případně též profesionály opravené auto zvyšuje svou hodnotu a atraktivitu pro koncového zákazníka. V trnavských prostorech lze zajistit též závěrečné vyčištění vozu a focení pro potřeby prodeje. LeasePlan po doručení elektronických podkladů nabízí auto k prodeji a GEFCO prodaný vůz doručí z Trnavy na klientem požadovanou adresu.

„Služby, které pro nás zabezpečuje GEFCO, nám poskytují dostatečný prostor na to, abychom se soustředili na další aktivity naší společnosti a zároveň abychom byli flexibilní a efektivní. Celý životní cyklus vozidla tak máme pod dohledem, naším klientům můžeme být nápomocni v zabezpečení kvalitního vozového parku,“ uvedl generální ředitel společnosti LeasePlan Slovakia Rastislav Podlipný

Zdroj :Gefco