Indické aerolinky Air India vzbudily veřejnou diskusi vydáním nových přísných pravidel pro palubní personál, která do nejmenších podrobností stanovují, jak mají stevardi vypadat. Napsala o tom agentura DPA. Čtyřicetistránkový manuál například přísně zakazuje šediny a naopak jako povinnou stanovuje aplikaci gelu na vlasy u mužů a make-upu u žen.

„Použití gelu na vlasy je povinné. Muži z posádky, kteří mají kouty a začínají plešatět, musí mít oholenou hlavu nebo velmi krátce zastřižené vlasy. Hlavu je třeba holit denně. Účes na ježka není povolen. Šedivé vlasy nejsou povoleny. Šediny je třeba pravidelně barvit v přirozeném odstínu,“ cituje z manuálu stanice NDTV.

Aerolinky do nejmenších detailů popisují pravidla oblékání, nošení doplňků a šperků i používání dekorativní kosmetiky. Letušky tak musí povinně aplikovat make-up, a to včetně očních stínů a rtěnky, přičemž pevně dané jsou i barvy, ze kterých mohou vybírat.

„Blond barva vlasů a melíry jsou přísně zakázané. Vlasy musejí být upravené a tvarované podle firemních pravidel. Vysoké drdoly a volné uzly zakrývající krk nejsou povoleny… Použít se smí nanejvýš čtyři sponky nebo vlásenky. Všechny musí mít stejnou barvu a velikost,“ určilo letuškám vedení aerolinek.

Pravidla se přitom nevztahují pouze na dobu pobytu na palubě letadla, ale i na vzhled posádek, které mají nařízený odpočinek v destinaci mimo domov. Muži ani při pobytu v hotelu nesmějí nosit kraťasy nebo roztrhané džíny, ženy mají zakázané minisukně.

Aerolinky Air India, které dosud vlastnil stát, letos převezme společnost Tata Sons, která je získala za 2,4 miliardy dolarů.

Zdroj  :ČTK