[quote]Technologicko-konzultační společnost Aimtec přesouvá od 1. 1. 2020 své sídlo do Hamburk Business Center, nejnovější administrativní budovy v Plzni. V nových prostorech se zrcadlí image a charakter firmy, která dodává softwarová řešení zákazníkům z průmyslu po celém světě. Kanceláře tak mají vše, co moderní způsob práce vyžaduje – od flexibilních pracovních míst přes hernu až po kavárnu. V Plzni takový projekt není obvyklý, společnost proto musela investovat nemalé úsilí i finanční prostředky na úpravy a vybavení místa.[/quote]

 

„Nové kanceláře nám umožní zlepšit hned několik oblastí našeho fungování. Prostory budou více odpovídat charakteru naší společnosti – softwarové a technologické firmy – a budou také ekologičtější a úspornější, než tomu bylo doposud. Zvýšíme komfort spolupráce na projektech, které jsou stále komplexnější a často na nich pracují týmy napříč divizemi. To vše se, jak věříme, pozitivně odrazí na úrovni služeb, které poskytujeme,“ říká ke změně Roman Žák, předseda představenstva společnosti.

 

Do nových kanceláří se Aimtec stěhuje po sedmnácti letech, dosud sídlil ve třech různých budovách. Ty se ale v posledních letech staly nevyhovujícími z hlediska nutnosti větší kooperace mezi týmy i nemožnosti dál se rozšiřovat. Vedení společnosti proto přistoupilo k hledání nového místa pro moderní sídlo společnosti, ve hře byla i vlastní výstavba. Nakonec zvítězil projekt Hamburk Business Center, který byl dokončen v roce 2019. Celkový koncept místu vdechl ateliér PRO-STORY, architekti Jiří Zábran a Markéta Škopková. Nové prostory se snažil co nejvíce přizpůsobit charakteru společnosti i moderním trendům.

 

„Nové sídlo jsme hledali několik let a jsem rád, že se nám nakonec podařilo najít prostory, které jsou velmi moderní a posunou nás opět dál. I po této změně chceme zachovat ‚aimtečáctví‘ – hodnoty, které nás všechny spojují a se kterými jsme Aimtec v roce 1996 zakládali,“ říká Jaroslav Follprecht, CEO společnosti, a dodává: „Velkou motivací ke stěhování bylo sdílení informací a podpora spolupráce. Druhým velkým důvodem bylo zlepšení naší image u současných i budoucích zákazníků. Věřím, že jakmile se plně zabydlíme, místo, kde pracujeme, se zařadí mezi jeden z mnoha benefitů, které nabízíme.“

 

Už během výstavby zapojoval Aimtec do projektu širší okruh kolegů. Pro mnoho z nich je totiž přesun do activity based offices velkou změnou. Ke spokojenosti zaměstnanců by měly přispět kromě moderních pracovních míst také odpočinková zóna, kavárna, speciální místnosti pro telefonování, nebo naopak tiché zóny. To vše, jak společnost věří, se pozitivně odrazí také na zákaznických projektech a servisu, který Aimtec poskytuje. Novou éru v novém sídle společnost slavnostně zahájila 6. 1. 2020. Nynější adresa společnosti tedy je: Hamburk Business Center, U Prazdroje 2807/8, 301 00 Plzeň.

 

Zdroj : Aimtec