DPP

[quote]Příslušníci amerického námořního letectva si v rámci vzdušného cvičení zašprýmovali a pomocí zkondenzovaného plynu vytvořili na nebi penis. Zkondenzovaný plyn se tvoří při spalování paliva v mrazivém vzduchu – letadla za sebou nechávají bílou stopu dlouho viditelnou ze země.[/quote]

Právě tento „vzkaz“ z nebeských výšin pobouřil konzervativní obyvatele městečka Okanogan ve státě Washington na severozápadě USA. Matka od rodiny si tam stěžovala v místní televizi KREM 2, která následně požádala místní armádní složky o vyjádření.

Námořní letectvo ihned reagovalo politováním a ubezpečilo, že podobný obrazec nesouvisí s žádným z ustálených leteckých cvičení. Zároveň ubezpečilo, že hříšníci budou skládat účty. „Námořnictvo očekává od svých posádek plnění nejnáročnějších standardů a toto považujeme za zcela nepřípustné,“ uvedly vojenské úřady v prohlášení.

„Všichni byli v šoku,“ reagoval v místním webovém zpravodajství další z obyvatel Okanoganu. Mnoho lidí ale úkaz i pobavil – fotky obrazce pořízené z mobilních telefonů rychle obletěly internetové sociální sítě.

Zdroj: ČTK