Invoitix

[quote]Již dvanáctý ročník mezinárodní logistické konference se konal na začátku listopadu v Břevnovském klášteře v Praze. Tradiční odborné setkání logistiků, podnikatelů, akademických pracovníků i představitelů státní správy se letos uskutečnilo pod heslem Globální ekonomika: výzva pro lokální logistiku. Konferenční sály kláštera do posledního místa zaplnilo 627 logistických osobností, které do Břevnova dorazily z jedenácti zemí. Připraven pro ně byl bohatý odborný program v 9 sekcích a 5 panelových diskusích, na kterém se podílelo 91 partnerů.[/quote]

„Úspěšná dlouholetá tradice mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN ukazuje, že toto setkání svým účastníkům přináší stále nové a aktuální hodnoty,“ uvedl při zahájení konference Ing. Miroslav Rumler, jednatel pořádající společnosti RELIANT.

„SpeedCHAIN vždy reflektuje aktuální témata, která hýbou oborem. Letos jsme vybrali především sledovatelnost pohybu zboží, bezpečnost zásilek i lidí, udržitelnost rozvoje v dopravě a logistice, environmentální zodpovědnost, city logistiku a zaměřili jsme se také na velmi aktuální problematiku dostupnosti a kvality pracovní síly,“ řekl dále Miroslav Rumler.

Již první prezentace zavedla posluchače do světa špičkové logistiky, která klade důraz na udržitelnost a životní prostředí. Petr Ungerman, koordinátor logistické strategie a inovací v logistice značky ŠKODA AUTO, hovořil o tom, co pro největšího domácího výrobce automobilů znamená „Zelená logistika“ a jak ve své komplexním úsilí o ekologii výroby, dopravy a logistiky využívá nejmodernější technologie.

Andy Rooke, viceprezident sdružení British APCO a jeden z celosvětově nejvýznamnějších odborníků na eCall, představil tento systém, který umožňuje přivolat rychlou pomoc účastníkům dopravní nehody a je v EU postupně zaváděn pro osobní vozidla. V současnosti pracuje na dalším rozšíření tohoto systému pro zajištění bezpečnosti nákladních vozidel.

Pro plynulý chod zásobovacích řetězců a bezpečný tok zboží je důležitá sledovatelnost. Milan Ludvik, Country Manager ZETES Czech Republic, zdůraznil význam viditelnosti a sledovatelnosti dodavatelského řetězce pro včasné plnění objednávek a prevenci narušení výroby. Společnost ZETES poskytuje řešení pro viditelnost dodavatelského řetězce ve spolupráci všech účastníky procesů a kompletní řízení procesů v reálném čase.

Neustávající růst a rozvoj velkých měst a aglomerací přináší problémy, s nimiž se stále více musí potýkat i logistika. Situaci i možná řešení představil Jakub Holec, majitel a jednatel 108 AGENCY. Vysvětlil, jak mohou například města ve spolupráci s poskytovatelem logistických služeb společně zakládat akciové společnosti k řešení dopravní obslužnosti v centrech.

Ani letos na konferenci SpeedCHAIN nechyběly tradiční panelové diskuse. Letos v nich odborníci diskutovali nad řadou aktuálních problémů logistického oboru, například zaměstnávání cizinců s jeho riziky a výhodami, zavádění nových technologií ve skladech i otázky nad rolí multimodálních přeprav v logistickém řetězci.

Odbornou část prvního dne uzavřel tradiční Logistický Hydepark. Řízený rozhovor s Romanem Horváthem, jednatelem společnosti SATUM CZECH a Alešem Lopraisem z Loprais Tatra Teamu moderoval Vlasta Korec. Ve více než hodinovém bloku zazněla slova o tom, co spojuje podnikání v pojišťovnictví se špičkovým závodem trucků na Rallye Dakar a s jaké náročné překážky musí oba obory překonávat.

První den konference završil slavnostní večerní program V.I.P. Logistic Rendezvous. Účastníky čekal bohatý společenský program plný zábavy, jídla, pití a také hudby – se skupinou Hamleti vystoupil Aleš Háma a večer moderoval Dalibor Gondík.

V průběhu večera nechybělo vyhlášení vítěze letošní prestižní ceny GRYF Supply Chain Award, kterým se stal Ferdinand Hlobil ze společnosti Cushman & Wakefield. Letos poprvé udělovala odborná komise cenu Ekologický projekt roku – EcoLOGI 2017, kterou získala společnost ŠKODA AUTO. Své ocenění udělila také Česká logistická asociace za Logistický projekt roku 2017. I v tomto klání projektů zvítězila společnost ŠKODA AUTO se svým automatickým skladem drobných dílů.

Společnosti RELIANT jako organizátor konference SpeedCHAIN již oznámila termín konání této akce v příštím roce. SpeedCHAIN 2018 se uskuteční ve dnech 7.-8.11.2018.

V následujícím dni se účastníci vydali na exkurzi do „smart factory“ – závodu KION v Ostrově u Stříbra. Prohlídka nejmodernější továrny skupiny KION Group, která vyrábí retraky LINDE s využitím digitálně propojených systémů a transparentních řízených procesů byla jedinečným zážitkem a živým setkáním s nejmodernějšími technologiemi.

 

 

Zdroj: ReliantGroup

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP