DPP

Autoklub České republiky ve spolupráci s Global Assistance zavedl od minulého roku novou službu pro své členy. Komplexní bezplatná asistence pro motoristy pokrývá celé území České republiky, nyní, v období jarních prázdnin také Německo, Rakousko a Itálii. Jedná se o státy, kam míří řada českých rodin za lyžováním na hory.  

„Asistenční službou pro motoristy jsme završili rozvoj benefitního systému pro členy Autoklubu ČR. Zajišťuje ji lídr asistenčních služeb u nás, společnost Global Assistance. Pro členy Autoklubu ČR je k dispozici zvláštní telefonní linka určená pouze pro ně, rozsah služeb je na opravdu vysoké úrovni. Zdůrazňuji, že cena členství v Autoklubu ČR se nemění, příspěvek pro individuálního člena stále činí pouze 100 korun ročně,“ vysvětlil Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

Asistence zdarma pro členy Autoklubu ČR pokrývá zásahy služby v případě poruchy, nehody, odcizení vozidla, chyby řidiče, vandalismu, působení živlu a uvíznutí. Zahrnuje odtah vozidla do 200 km z místa, vyproštění nepojízdného vozidla (bez limitu), vyproštění uvízlého vozidla (bez limitu), úschovu vozidla (až 4 dny), ubytování posádky na jednu noc. Ve srovnání s nabídkou na trhu je zejména odtah vozidla zdarma až do dvousetkilometrové vzdálenosti výjimečný. Nejrenomovanější poskytovatel silničních služeb v Evropě, německý ADAC, až v rámci prémiového členství nabízí odtah do 100 km, v ostatních tarifech pouze do nejbližšího servisu.

Asistence pro členy Autoklubu ČR platí na území České republiky pro vozidla do 3,5 tuny a motocykly. V současné době je tato asistence zdarma poskytována v plném rozsahu také v Německu, Rakousku a Itálii.

Telefonní linka operátora Asistence pro členy Autoklubu České republiky je 222 898 100.

Při komunikaci s operátorem je nutno uvést kód členské karty Autoklubu ČR.

Vyřídit si členství v Autoklubu ČR je snadné online na stránce https://clenstvi.autoklub.cz/. Tady najdete také další benefity pro členy, mezi oblíbené patří zejména sleva 1 Kč na litr paliva u čerpacích stanic MOL, 30% sleva na autokosmetiku SONAX, třetinová sleva na povinné ručení a havarijní pojištění u Pojišťovny VZP a 25% sleva na autokamery TrueCam.

Zdroj : Autoklub ČR