Agentura Advance Market Analytics, specializující se na průzkumy pro B2B trhy, zařadila mezinárodní skupinu společností AsstrA na seznam klíčových hráčů v Evropě v oblasti logistiky a přepravy vinařských produktů. 

Odborníci AsstrA chápou, že různá odvětví mají různé logistické potřeby, a aby co nejlépe vyhovovala potřebám výrobců a distributorů vína, vytvořila společnost AsstrA v roce 2012 specializované oddělení věnované přepravě alkoholických nápojů. Již 12 let řeší specialisté oddělení otázky bezpečnosti, kvality a dodržování norem při přepravě alkoholu.

Na základě výsledků z roku 2023 patří mezi přední země, ze kterých AsstrA dováží alkoholické produkty, Itálie, Španělsko a Gruzie. Tým specialistů ze skupiny firem pracuje se všemi oblastmi, kde se alkoholické produkty vyrábějí a dodávají, bez ohledu na objemy a způsoby dopravy. Pro pohodlí zákazníků nabízí AsstrA také skladové služby pro konsolidaci a označování zboží daňovými známkami v Lotyšsku, Litvě, Polsku a Gruzii.

„Přeprava vín a produktů obsahujících alkohol je komplexní úkol, který vyžaduje nejen zvláštní pozornost bezpečnosti a kvalitě přepravy, ale také hlubokou znalost neustále se měnících právních a technologických požadavků. Evropské země mohou mít různé požadavky na kontrolu kvality a bezpečnosti, ekologické normy a celní postupy a udělování licencí. V reakci na tyto výzvy používá AsstrA přísné kontrolní metody v každé fázi dodávky – od balení po monitorování teploty – aby byla zajištěna bezpečnost nákladu. A odborné posouzení našich kompetencí je nepochybně příjemné a zasloužené,“ komentuje Maria Pobolovets, vedoucí AsstrA Drinks & Tobacco Logistics.

Při přepravě vín s AsstrA si klienti mohou být jisti:

– Při dodržení teplotního režimu. Specialisté AsstrA Drinks & Tobacco Logistics vědí, že mnoho druhů alkoholu je citlivých na změny teploty. A volí vhodnou přepravu, aby se zabránilo zkažení nápojů;

– Dodržování celních postupů. Alkoholové produkty podléhají přísné kontrole a jejich přesun přes hranice vyžaduje znalost celní legislativy, posloupnosti úkonů a také dostupnost vlastních i externích finančních záruk, o které se mohou postarat celní specialisté AsstrA;

– Spolehlivost balení a upevnění. Požadavky na balení a zabezpečení nákladu jsou obzvláště přísné a náš tým velmi dbá na to, aby nedošlo k poškození produktů během přepravy.

Chcete-li se dozvědět více o přepravě vína a jiných alkoholických produktů nebo vypočítat náklady na doručení, kontaktujte nás: mariya.pobolovets@asstra.com

Zdroj: AsstrA

DPP