Udržitelnost je dlouhodobě pevně zakotvena ve firemní strategii LEONHARD KURZ. Pojem udržitelnosti zahrnuje i recyklovatelnost materiálů, která významně může šetřit zdroje a snížit emise CO2. Za účelem posouzení recyklovatelnosti papírových a kartonových obalů, na kterých jsou aplikovány bezpečnostní etikety TRUSTCONCEPT®, LEONHARD KURZ provedl ve spojení s Papiertechnische Stiftung (PTS) a INGEDE e.V. dvě studie.

Výsledky ukázaly, že bezpečnostní etikety nemají vliv na recyklovatelnost papírových a kartonových obalů, a jsou tedy spolehlivým a udržitelným řešením.

Zákazníci, kteří se spoléhají na etikety TRUSTCONCEPT®, nejen účinně chrání své produkty proti padělání a manipulaci, ale mají také jistotu, že bezpečnostní etiketa nenarušuje recyklovatelnost jejich vnějšího obalu. „Ochrana životního prostředí je ve společnosti KURZ nejvyšší prioritou. Jsme tedy potěšeni, že tyto výsledky testů jasně ukazují, že kromě vynikající ochrany produktů a značky můžeme našim zákazníkům nabídnout osvědčenou dodatečnou a trvalou přidanou hodnotu,“ říká Dr. Matthias Kehrer, R&D Chemist ve společnosti LEONHARD KURZ.

 Dvě studie se silnými důkazy

V rámci studií PTS i INGEDE byly testovány vzorkové krabice s papírovou etiketou a krabice s PET etiketou. V každém případě byl testován obal jako celek. Testy PTS se zaměřily na vhodnost materiálu, včetně akcentu na vizuální kontaminaci a zbytky lepidla. Provedené testy potvrdily, že obaly a potištěné produkty vyrobené z papíru nebo lepenky s papírovými a/nebo plastovými etiketami TRUSTCONCEPT® lze recyklovat v rámci běžných recyklačních programů.

V samostatných testech se neziskové sdružení INGEDE zaměřilo na snadné odstranění lepidla použitého na bezpečnostních etiketách. I zde dosáhly TRUSTCONCEPT® pozitivního výsledku, jak potvrzuje Axel Fischer, vedoucí oddělení vztahů s veřejností společnosti INGEDE: „Výsledek série testů bezpečnostních etiket TRUSTCONCEPT® navazuje na předchozí pozitivní výsledky, kterých jsme dosáhli s řadou různých KURZ produkty.“

Spotřebitelé důvěřují TRUSTCONCEPT®

Samolepicí papírové etikety a PET etikety od TRUSTCONCEPT® nabízejí spolehlivou ochranu a mají vizuální i mechanickou funkci: Na jedné straně prokazují pravost produktu prostřednictvím bezpečnostních prvků, na druhé straně slouží jako zabezpečení před prvním otevřením. Spotřebitel tak může rychle a snadno rozpoznat, zda má co do činění s originálním výrobkem a zda je nepoškozený.

Zdroj : SYBA