[quote]Dopravní a logistická skupina C.S. Cargo loni zvýšila zisk před úroky a zdaněním (EBIT) o třetinu na 151 milionů korun. Tržby stagnovaly na 4,5 miliardy Kč. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Důvodem zvýšení ziskovosti jsou podle společnosti mimo jiné dopady omlazení vozového parku, kvůli kterým měla nižší náklady na provoz.[/quote]

,,V České republice se potýkáme s velkým tlakem zákazníků na cenu, tomuto trendu napomáhá i levná konkurence z východu,“ uvedl generální ředitel společnosti Aleš Willert.

Mezi další potíže kamionové dopravy v tuzemsku podle něj patří nedostatek šoférů a s tím související zvyšování mzdových nákladů.

CS Cargo provozuje zhruba 850 kamionů a zaměstnává 1700 lidí včetně tisícovky řidičů. Prostřednictvím dceřiných společností působí rovněž na Slovensku a v Polsku. Vloni společnost do omlazení vozidlového parku investovala zhruba 200 milionů korun, za které pořídila 63 kamionových tahačů a na osm desítek návěsů, řekl ČTK marketingový ředitel firmy Aziz Jahić.

Po roce 2008 se společnost potýkala s hospodářskými problémy, kvůli kterým musela zeštíhlit vozidlový park a propustit část zaměstnanců. Aktuální ekonomické ukazatele podle Jahiće naznačují, že restrukturalizace firmy byla úspěšná.

Zdroj: ČTK