DPP

[quote]České dráhy se chystají ovládnout celý podíl v telekomunikační firmě ČD-Telematika, v níž nyní vlastní přes 70 procent. Představenstvo společnosti schválilo odkup zbylého podílu ve firmě od investiční skupiny PPF. Akvizici nyní bude schvalovat dozorčí rada a řídící výbor podniku. ČTK to řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Cena bude kolem 850 milionů korun, což je podle serveru čtyřikrát více než v minulosti.[/quote]

„Po důkladné rozpravě a přezkoumání nezávislých znaleckých posudků schválilo Představenstvo společnosti ČD, a.s., na včerejším zasedání záměr ovládnutí 100 procent společnosti ČD – Telematika. Materiál bude projednán také dozorčí radou a řídícím výborem,“ řekla ČTK Rajnochová. Další informace, včetně případné ceny, podnik zatím sdělovat nebude.

Server Seznam Zprávy dnes uvedl, že odkup bude stát 850 milionů korun. Podle serveru dostaly dráhy před zhruba sedmi lety nabídku na odkud stejného podílu za přibližně 198 milionů korun. Tehdy však dráhy akvizici nakonec odmítly.

Přes 29 procent v ČD-Telematika nyní vlastní skupina PPF, která je v roce 2018 odkoupila od skupiny Unicapital olomouckého miliardáře Pavla Hubáčka.

ČD-Telematika nabízí ICT služby státním i soukromým organizacím, zejména internetové, datové a telekomunikační služby. Firma působí také v dopravě, kde spolupracuje s Českými drahami na vybavení vlaků bezpečnostními technologiemi. Firma zaměstnává přes 500 lidí, předloni zaznamenala zisk před zdaněním téměř 213 milionů korun.

České dráhy odkup plánují i přes současné ztráty z dopravy. Kvůli koronavirové krizi loni jen na tržbách tratily více než čtyři miliardy korun.

 

Zdroj : ČTK