Invoitix

[quote]České dráhy obhájily ratingové hodnocení na stupni Baa2 u agentury Moody’s. Z dlouhodobého hlediska považuje agentura hospodářskou situaci drah za stabilní. Hodnocení oznámila Moody’s. Stupeň Baa2 patří k nižšímu hodnocení v investičním pásmu. Udržení stabilního ratingu by podniku mělo pomoci například při letošním refinancování dluhopisů.[/quote]

Úvěrový rating je důležitý pro investory, neboť jim ukazuje, jaká je pravděpodobnost řádného splacení úvěru. Čím je rating vyšší, tím lépe je dlužník vnímám v očích věřitelů a tím je i pravděpodobné, že si bude schopen zajistit levnější půjčky.

Stabilní hodnocení by se mělo promítnout například při investicích, které podnik plánuje, nebo při refinancování dluhopisů. Podnik letos čeká splácení 300 milionů eur (770 milionů korun), které si v minulosti prostřednictvím dluhopisů vypůjčil. Nahradí je novou emisí dluhopisů.

České dráhy v prvním pololetí loňského roku hospodařily se ziskem 262 milionů korun, meziročně o 275 milionů Kč nižším. Vliv mělo podle společnosti krátkodobé oslabení koruny vůči euru a vyšší náklady na provoz.

 

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP