Zdroj: Pixabay.com
Invoitix

[quote]Možnosti tisku v polygrafickém i obalovém průmyslu se zaměřením především na střední a velké formáty a možnosti dalšího zpracování, především rotačním výsekem – to byla hlavní témata již 9. setkání uživatelů Smart ofsetových tiskáren Rapida od společnosti KBA . Na presentaci technologií a dalších rozšiřujících možností výrobních zařízení bylo přítomno více než 40 uživatelů z České a Slovenské republiky.[/quote]

Centrum Koenig & Bauer (KBA) v Radebeulu  13. dubna navštívilo více než 40 uživatelů tiskových strojů Rapida z ČR a SR, mezi nimi nechyběli zástupci ze společností Grafobal, Model Obaly nebo Uniprint a mnozí další., včetně nových uživatelů smart tiskáren Rapida. Všichni stávající i noví uživatelé patří do klubu VSOP, tedy asociace “Very Smart Offset Printers”.

Co nabízí tiskárny obalářům

Podobně jako je široká nabídka technologií od KBA, byla široce pojatá i projednávaná témata. Značná část setkání byla věnována obalovému tisku. Ve spolupráci se společnostmi Actega a Billerud Korsnäs byly na Rapidě 106 demonstrovány i možnosti zajímavých povrchových efektů s UV lakem. Presentována byla i Rapida 145, která zaujala i díky rychlé přípravě při změně zakázky. Oba typy strojů disponovaly „chytrými“ funkcemi Rapida LiveApp a ProductionApp.

Produkce farmaceutických obalů  na strojích Rapida

Na osmibarevné Rapidě 106 bylo vedle tisku demonstrováno i efektové lakování – lesk/mat lak, drip off efekt apod. Návazností na tiskárnu může být řešení rotačního výseku Rapida RDC 106. Kvalitu ve spojení s výkonem, tedy v kombinaci tisk  společně s výsekem mohli zúčastnění sledovat při výrobě farmaceutických obalů.

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP