[quote]Lukáš Svobodník, Senior Associate z Colliers, přivedl společnost Sportisimo do Hrušova v Ostravě, kde pro něj Contera zahájila výstavbu logistického areálu. Toto distribuční centrum nabídne práci pro 700 lidí. Hala o 90 000 m2, jedna z největších logistických hal v Česku, dosahuje na jedné části světlou výšku až 25 metrů – v ČR raritní.  [/quote]

PRAHA, 15. DUBNA, 2021 –  Colliers Česká republika, přední světová společnost v oblasti komerčních realitních služeb a správy investic, zprostředkovala spolupráci českého developera Contera a největšího tuzemského prodejce sportovního zboží Sportisimo, prvního nájemce v areálu. Dlouho připravovaný projekt na bývalém, nevyužívaném brownfieldu, ktorý roky pustl, teď ožil započatou výstavbou Contera Parku Ostrava D1.

Smlouva mezi developerem a prodejcem, který si do haly o rozloze 90 000 m2 přemístí svou logistickou centrálu je největší transakcí v historii českého trhu průmyslových realit za účasti realitního poradce. Tato rekordní transakce potvrzuje trend rostoucí poptávky průmyslového a logistického sektoru v celém regionu EMEA včetně České republiky.

Lukáš Svobodník, Senior Associate v průmyslovém oddělení Colliers Czech Republic, který obchod sprostředkoval, řekl: „Bylo mi potěšením účastnit se této jedinečné transakce, která na českém trhu nemá obdoby. Společně se nám podařilo uskutečnit myšlenku, která se zprvu zdála být až nereálná. Vznikající distribuční centrum je výsledkem úzké spolupráce špičkových profesionálů jak na straně klienta, tak na straně dodavatele. Za jejich přístup během jednání si zaslouží uznání.

„Jsem velmi rád, že v Ostravě Hrušově, místě nedaleko mého bydliště, mohu osobně sledovat a kontrolovat probíhající výstavbu nového skladu vybaveného moderními technologiemi. Celá stavba roste na revitalizovaném brownfieldu a vdechuje této lokalitě nový život. Distribuční centrum zároveň nabídne zaměstnání stovkám pracovníku. Tento projekt dokazuje, že Ostrava a Moravskoslezský kraj jako celek je v současnosti velmi atraktivní lokalitou v rámci průmyslového trhu a momentálně nabízí širokou škálu průmyslových ploch vhodných pro výrobu, logistiku, distribuci či R&D,“ řekl Lukáš a dodal: „Srdečně vás zvu, abyste se k nám do regionu přijeli přesvědčit na vlastní oči.“

Lukáš Svobodník se s pomocí kolegy Miroslava Kotka, Senior Associate v Colliers, v procesu zprostředkování celé transakce postaral o finanční a technickou analýzu trhu a jeho přehled a následné vyhotovení vyhovující strategie. Prováděl množství diskuzí s kandidáty na dodavatele řešení a posléze vyhodnotil všechny návrhy, jejich klady a zápory.

První hala v právě probíhající výstavbě, bude po svém dokončení v červenci 2022 patřit k největším v republice se zastavěnou plochou ca 90 000 m2 a užitnou plochou zhruba 140 000 m2 i díky pětipatrovému mezaninu. Specialitou haly je kromě moderních robotizovaných systémů nadstandardní světlá výška části haly, tzv „High Bay“, která bude dosahovat až 25 metrů.

Contera ve výstavbě uskuteční i další požadavky provozu Sportisima, které plánuje ve své centrále zaměstnat téměř 700 lidí. Část haly, kde se bude nacházet pětipodlažní mezanin, bude klimatizovaná, což je kvůli nákladnosti provozu u podobných objektů ojedinělé. Zaměstnanci budou mít k dispozici moderní jídelnu a šatny. Moderní hala disponuje zcela novým řešením, přizpůsobeným zavedení nových logistických a distribučních technologií a vysokým stupňem automatizace. Nacházejí se tady také kancelářské prostory.

Prostory budou řízeny moderním softwarem, co umožní snížení provozních nákladů, zrychlí a zkvalitní doručování zboží na prodejny i zákazníkům. Sportisimo z Ostravy obslouží prodejny a e-shopy v Česku a okolitých státech střední a východní Evropy.

Povrchové práce na brownfieldu začaly na jaře 2020. Součástí Contera Parku Ostrava D1 by výhledově měly být další průmyslové haly a technologické centrum. Sportisimo se plánuje nastěhovat do první části objektu v lednu 2022, přičemž celá hala bude k dispozici asi o půl roku později.

Město Ostrava si od připravovaného projektu slibuje oživení Hrušova a další zatraktivnění regionu.

 

Zdroj : Colliers