[quote]Dopravní společnosti ČSAD Hodonín loni klesl obrat na 1,44 miliardy korun, což je důsledkem prodeje divize logistiky. I díky tomu se však vrátila k ziskovému hospodaření, zisk činil 1,7 milionu korun. Největší problém firma vidí do budoucna v nedostatku řidičů kamionů a autobusů, kvůli čemuž dalším rokem snižovala počet kamionů, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin.[/quote]

,,Zatímco předloni se snížilo množství provozovaných kamionů o 17, loni to bylo o sedm. Mírně se naopak zvýšilo množství ujetých kilometrů na jeden kamion a podařilo se udržet cenu za kilometr za úrovni roku 2015,“ uvedl ve zprávě předseda představenstva František Luža.

Dalším problémem kamionové dopravy, se kterou se kamionoví dopravci musejí vyrovnat, jsou ochranářská opatření států západní Evropy, především Francie a Německa, a růst mezd řidičů. I přes problémy se podařilo plánovaný výsledek kamionové dopravy překročit dvojnásobně.

Rozvoj firmy může přinést úspěch ve výběrovém řízení na zajištění linkové dopravy na Znojemsku pro Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje. Dopravce uspěl ve všech čtyřech výběrových skupinách, do nichž se přihlásil. Kromě linek na Hodonínsku a MHD v Hodoníně bude provozovat i linky na Znojemsku. Naopak uvažuje o zrušení nerentabilní komerční linky z Veselí nad Moravou přes Hodonín do Prahy.

Další obchodní činností je provoz systému přepravy kusových zásilek TOPTRANS s provozovnami v Brně a Hodoníně. Denně zásilky rozváží 65 aut a díky přibývání zákazníků se zvýšily i tržby.

Největší část tržeb, zhruba 40 procent, plyne společnosti z provozování menší sítě čerpacích stanic. Věnuje se také servisu a opravárenství vozů a prodává auta značky KIA a Citroën.

Po prodeji logistické divize se počet zaměstnanců snížil na 482, z nichž dvě pětiny jsou řidiči. Průměrná mzda rostla o 1,3 procenta na 23.700 korun. Společnost je v rukou pěti fyzických osob, každý má pětinový podíl.

Zdroj: ČTK