[quote] Výrazná dopravní omezení čekají v sobotu Ústí nad Labem kvůli půlmaratonu. Část centra krajského města bude úplně uzavřená, v dalších ulicích platí zákazy zastavení, řekla ČTK mluvčí radnice Romana Macová. Závod si také vyžádá změny v městské hromadné dopravě. Půlmaratonu se může zúčastnit až 3700 běžců, doprovodný rodinný běh má kapacitu až 3000 lidí.[/quote]

I když závody začínají až odpoledne, dopravní omezení v centru města potrvá už od 06:00, a to až do 19:00, v okolních ulicích pak od 13:00. Ve vybraných lokalitách bude v té době zcela zastaven provoz, řidiči se tedy nedostanou do nich, ani ven.

,,Zákaz parkování se vztahuje na celou trasu závodu,“ informuje radnice.

Půlmaraton spadající pod seriál RunCzech je v krajském městě koncipován jako jednokolový. Trasa vede přes čtvrti Svádov, Střekov, centrum a částečně Klíši. Závod výrazně zasáhne i MHD. Namísto trolejbusů budou podle dopravního podniku jezdit autobusy, část linek bude zkrácena, další pojedou po objízdných trasách.

,,Během dne budou cestujícím na vybraných zastávkách v centru města k dispozici zaměstnanci dopravního podniku. V provozu bude Zákaznické centrum i bezplatná infolinka,“ informuje na webu dopravní podnik.

Půlmaratonu se může zúčastnit až 3700 běžců. Předcházet mu bude rodinný běh až pro 3000 lidí. Pořadatelé chystají například novinky ve zdravotnické péči podél trati.

,,Po trati budou letos kroužit čtyři mobilní AED cyklohlídky vybavené automatickým externím defibrilátorem, čímž se připojí k profesionálním zdravotníkům. Na trati závodu rovněž nebude chybět 12 stanovišť se zdravotníky,“ řekl ČTK za pořadatele Tadeáš Mahel.

Součástí závodu bude také doprovodný program s koncerty. Půlmaraton se v krajském městě běží letos již posedmé.

Zdroj: ČTK

DPP