DPP

[quote]Kyperské aerolinky Cyprus Airways spojí od příštího léta Prahu s Larnakou. Létat budou od 1. června vždy v pátek letounem typu Airbus A319 pro 144 cestujících. V tiskové zprávě to dnes oznámilo pražské letiště. Vstup kyperského dopravce představuje konkurenci tuzemským aeroliniím Smart Wings, pro které je Kypr jednou z tradičních letních dovolenkových destinací.[/quote]

„Očekáváme, že novou linku využije přibližně 4600 cestujících ročně za oba směry,“ uvedla mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková.

Společnost bude vypravovat letoun z Larnaky v 11:00 a do Prahy přiletí v 13:35. V opačném směru bude letadlo odlétat ve 14:35 a na Kypru přistane v 18:50 místního času.

Smart Wings nabízí podle svého rezervačního portálu v červnu čtyři lety týdně s letovými časy v okrajových částech dne. Smart Wings je značka tuzemských aerolinek Travel Service. Společnost v říjnu oznámila, že ovládne většinový podíl v Českých aeroliniích.

Z pražského letiště bude v zimním období pravidelné spojení do 112 míst z 41 zemí. Linky pro cestující bude provozovat 56 leteckých společností, celkem bude z Prahy létat 61 aerolinek.

Zdroj: ČTK