DPP

[quote]Společnost CZ Loko z České Třebové, která vyrábí, modernizuje a opravuje lokomotivy, dosáhla v předchozím účetním období čistého zisku 72 milionů korun. Meziročně to představuje více než dvojnásobný nárůst, rok předtím činil zisk po zdanění 34 milionů korun. Tržby přitom meziročně klesly o dvě procenta na 2,2 miliardy korun, uvádí firma ve výroční zprávě zveřejněné ve Sbírce listin.[/quote]

Největší tržby společnosti plynuly z opravárenství, celkově asi 40 procent. Dalších 32 procent připadalo na modernizace, 22 procent na výrobu nových lokomotiv. Zbytek tvoří příjmy z pronájmů a dalších aktivit. Výroční zpráva zachycuje účetní období od 1. října 2016 do 30. září 2017.

Počet zaměstnanců se meziročně snížil ze 720 na 663. Průměrná mzda v roce 20017 dosáhla 29.847 korun.

Část produkce společnosti směřuje do zahraničí. Do Itálie například dodala pět posunovacích lokomotiv řady EffiShunter 1000. Letos vyrobila dvě speciální kolejová vozidla, která budou udržovat tratě v metru v Sofii.

Do portfolia firmy CZ Loko patří posunovací lokomotivy, elektrické traťové lokomotivy a speciální drážní vozidla. Vlastní závod v České Třebové, provozovny v Jihlavě, Letohradě, Přerově či Ostravě. Dceřiné společnosti má v Polsku a Itálii. Majoritní podíl drží ve společnosti s 51 procenty předseda představenstva Josef Bárta, zbývajících 49 procent patří firmě Zeppelin CZ.

Zdroj: ČTK