[quote]Dle nařízení č. 561/2006 je každý dopravce povinen stahovat data z karet řidičů. Musí tak činit každých 28 dní, z tachografů pak každé 3 měsíce. Pro mnoho dopravců je to mnohdy zátěž navíc. Na trhu však existuje několik společností, které nabízejí služby pro zaznamenávání těchto dat a každá nabízí mnoho funkcionalit navíc.[/quote]

 

Jedna z těchto společností je Datacho. Jedná se o malou českou rozvíjející se společnost. Mimo zaznamenávání a stahování tachografů přináší i jiné výhody.

Hlídání termínů

Jedna z nich je například hlídání termínů. Na email vám přijde zpráva, kde vás upozorní na blížící se datum stažení dat. Mnohým dopravcům toto pomůže mít vše zařízené včas.

Cena Datacha

Jak je to zde s cenou? Na webových stránkách si můžete vybrat tarif, který pro vás bude vhodný. Jinou cenovou nabídku dostane dopravce s jedním kamionem a jiný s 25 kamiony. Můžete se taktéž rozhodnout, zda si koupíte i čtečku tachografů, nebo zda budete využívat vaši stávající.

Datacho na zkoušku

Na webových stránkách Datacha si můžete vyzkoušet pohybovat se v systému ve speciálním demo účtu. Zde si vyzkoušíte, zda vám bude systém vyhovovat.

Po registraci máte stále 14 dní na otestování. V případě nespokojenosti nemusíte nic platit. Pro používání nepotřebujete žádné školení, ovšem v případě nouze např. s vyčítáním tachografů můžete využít online podporu.

Archivace starších dat

Datacho archivuje data na 2 odlišná místa.  Po dobu 2 let zde budou uložena pro případ potřeby.

 

Zdroj : Datacho