[quote]Přepravní a logistická firma DB Schenker zvýšila loni v Česku obrat o 18 procent na šest miliard korun. Počet přepravených zásilek se zvýšil o pětinu na 1,5 milionu. Za loňskými výsledky stojí kromě příznivé ekonomické situace také strategie společnosti zaměřovat se na náročnější projekty s vyšší přidanou hodnotou. Firma to uvedla v tiskové zprávě.[/quote]

,,Nárůst obratu o miliardu korun představuje náš historický úspěch, na druhou stranu byl limitovaný dostupností dopravních kapacit, volných skladových ploch i nedostatkem zaměstnanců,“ uvedl ředitel DB Schenker Tomáš Holomoucký.

Pozitivní vývoj zaznamenal Schenker ve všech průmyslových oblastech s mírnou převahou automobilového a elektronického průmyslu. V Mladé Boleslavi realizuje projekt pro Magna Exteriors Bohemia, kde kompletuje nárazníky pro Škoda Auto a dodává je do nedaleké automobilky. Ve Strančicích se zase specializuje na reverzní logistiku významného výrobce elektroniky.

V minulém roce DB Schenker otevřel nové terminály a v rozšiřování skladové plochy bude pokračovat i letos. Prozatímní odhad hovoří o rozšíření o nových 35.000 metrů čtverečních a investici ve výši 600 milionů Kč.

Investice směřovaly také do digitalizace, nových datových center pro big data v Praze a v Liberci, technického vybavení pro řidiče a novou techniku ve skladech. V dlouhodobém horizontu pracuje DB Schenker na implementaci platformy Drive4Schenker, která je od letošního roku otevřená pro disponenty i dopravce.

DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů logistických řešení a globálních spedičních služeb. Celosvětová síť DB Schenker zahrnuje 130 zemí, kde zaměstnává přes 91.000 pracovníků. V České republice zaměstnává 1800 lidí na 22 pracovištích.

Zdroj: ČTK