DPP

[quote] Vlaky RegioJetu přepravily za první čtvrtletí meziročně o 280.000 více cestujících, celkem 1,25 milionu. De facto jde o přírůstek, na němž se podílí cestující v nových linkách, které fungují od poloviny loňského prosince, uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Dopravce začal jezdit s novými spoji mezi Prahou a Bratislavou a Prahou a Vídní a s malými výjimkami jezdí přes den v hodinovém intervalu mezi Prahou a Brnem.[/quote]

České dráhy čtvrtletní výsledky neuvádějí, avšak již několik let po sobě roste počet cestujících všem železničním dopravcům.

,,Během letní sezony chceme zvýšit kapacitu vlaků,“ uvedl majitel Radim Jančura.

Podle vlastního zjišťování dopravce tvoří cestující na lince do Vídně ze 70 procent turisté ze zemí mimo ČR a Rakousko, nejčastěji Japonci, Číňané, Korejci či Američané.

Zatímco před nástupem RegioJetu bylo možné koupit levnější jízdenky do Vídně jen s větším předstihem a jen omezený počet, dnes si lze i před odjezdem koupit u RegioJetu jízdenku z Brna za 175 korun. České dráhy nabízejí jízdenku v den odjezdu za 494 korun, na druhý den od 312 korun. Levněji lze koupit jízdenku pouze na některé vlaky s alespoň třídenním předstihem.

Již v květnu by měly část vlaků na této trase vozit nové lokomotivy Traxx od výrobce Bombardier. O víkendu dorazily dva stroje z Německa na zkušební okruh do Velimi. Jedná se o vícesystémové lokomotivy, které mají povolení v Česku, na Slovensku a v Rakousku a jezdí maximálně 160 kilometrů za hodinu.

Zdroj: ČTK