Zdroj: Freeimages.com

Nejmladší dcera ředitele Korean Air a zároveň viceprezidentka společnosti se veřejně omluvila za své „pošetilé chování“: na pracovní schůzce s reklamní agenturou jí jeden z manažerů nedokázal odpovědět, a tak 36letá Čo Hjon-min podle místních médií nejprve mrštila láhví vody na stěnu a pak další kolegovi do obličeje. Informovala o tom agentura Reuters.

Její sestra Čo Hjon-a, dědička společnosti, byla v roce 2015 odsouzena za porušení pravidel leteckého provozu, ztropila totiž na ranveji v New Yorku skandál kvůli špatně naservírovaným oříškům. Tehdejší viceprezidentka údajně na letušku křičela nadávky a fyzicky ji napadla. Poté nařídila, aby se letadlo vrátilo k letištní hale, kde přikázala vedoucímu palubní posádky opustit stroj. Kvůli incidentu byl přílet na soulské letiště opožděn o 11 minut. Čo Hjon-a strávila několik měsíců ve vězení, za své chování se omluvila a vzdala se svých funkcí.

Ohledně incidentu s láhví napsala její mladší sestra na facebooku, že její chování bylo nepřijatelné, a svůj čin označila za „pošetilý a bezohledný“.

Oba incidenty vyvolaly v Jižní Koreji značné pohoršení. Hospodářství země dominují mocné rodové průmyslové konglomeráty, takzvané čeboly, a nemálo Jihokorejců s nelibostí vidí, když špatné chování bohatých a mocných ujde trestu, napsala agentura Reuters.

Mluvčí aerolinek Korean Air uvedl, že viceprezidentka láhví mrštila na zem, a nikoli po hlavě kolegy.

Zdroj: ČTK