DPP

Fanoušci chytrých technologiích, umělé inteligence, kryptoměn, internetu nebo virtuálního prostředí by měli zpozornět. Již 12. a 13. května se totiž uskuteční VII. ročník úspěšné mezinárodní konference Digitální Česko, která svým rozsahem patří mezi vůbec nejvýznamnější akce tohoto druhu ve střední Evropě. Do Prahy se tak sjedou vrcholení poličtí představitelé společně s předními experty, aby zde přestavili vizi digitální budoucnosti v různých oblastech.

Mezi hlavní hosty letošního ročníků patří například místopředsedkyně Evropské komise Dubravka Šuica, estonský ministr zdravotnictví a práce Tanel Kiik, ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, estonský datový expert Ott Velsberg, který se stará o estonskou digitalizaci a automatizaci, ředitel inovativního dánského portálu veřejného zdraví Sundhed.dk Morten Elbæk Petersen, generální ředitel české společnosti Avast Software zabývající se počítačovou bezpečností Ondřej Vlček nebo zástupkyně švédské firmy Einride specializující na autonomní elektrické kamiony Pia Berglund. Konferencí bude provázet archeoložka umělé inteligence Sara Polak.

Konference Digitální Česko představuje klíčovou akci tohoto roku zaměřenou na oblast digitalizace a není proto překvapující, že na ní kromě významných hostů vystoupí také například robot Ludvík nebo robot hrající sklady „svého oblíbeného“ Beethovena. Účastníky konference, kterou pořádá Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Google a Microsoft, čeká dvoudenní program nabitý mnoha zajímavými informacemi, zahraničními inspiracemi a také zkušenostmi hostů udávající trendy digitalizace. Pro představu o konferenci doporučujeme zhlédnout videa z předchozích ročníků Digitálního Česka 2021, 2020 a 2019.