Odborníci z AsstrA-Associated Traffic AG úspěšně poskytli služby na klíč podporující dodávky zařízení pro chemický průmysl z Německa do Kazachstánu. Klient se obrátil na AsstrA, aby přepravila kontejner s nadrozměrným nákladem z chemického závodu v německém Mindenu do Uralsku v Kazachstánu.

Náklad vážil přes 3,5 tuny a měl rozměry 6,5 x 3,3 x 3,5 metru. Díky 4 týdnům pečlivého plánování a organizace projektu dorazil náklad do Kazachstánu v perfektním stavu za pouhých 9 dní. „V logistických projektech je důležité předvídat a řešit potenciální výzvy včas a často, zejména při řešení nadrozměrného nákladu. Původně jsme zvažovali schéma zahrnující překládku na hranicích. Abychom minimalizovali možnost komplikací spojených s manipulací, rozhodli se spoléhat výhradně na silniční přepravu.

Tento jednorežimový přístup zahrnoval jiný soubor výzev, jako je hledání vhodných vozidel a dodržování celních postupů. I tak jsme tyto výzvy přijali, abychom upřednostnili bezpečnost nákladu,“ zdůrazňuje Asstra Industrial Project Specialistka na logistiku Oksana Ustyuzhanina. „Fáze plánování nebyla snadná. Museli jsme několikrát revidovat dokumentaci a odložit nakládku v reakci na několik aktualizací parametrů nákladu. Náš tým přesto zůstal agilní a našel optimální řešení, jak minimalizovat změny, aniž bychom museli upravovat původně navrhované náklady na doručení pro klienta,“ dodal. poznámky prodejní specialistka AsstrA Aliya Aldashova. „Řádné celní odbavení může být často nejdůležitějším faktorem úspěchu v projektu, jako je tento.

Abychom zajistili hladké přeshraniční dodávky, od samého začátku projektu věnujeme značné úsilí výběru správného řešení, posouzení všech potenciálních rizik, analýzy požadavky na dokumentaci a vyžadování všech informací nezbytných pro plné dodržování,“ říká specialista na celní odbavení AsstrA Nurlan Akan.   Díky pečlivé přípravě a profesionalitě byl projekt dokončen perfektně podle plánu a slouží jako další příklad schopnosti týmu AsstrA zvládat i ty nejsložitější mezinárodní logistické úkoly.

Zdroj : Asstra

DPP