Invoitix

[quote]Největší tuzemští železniční dopravci České dráhy a RegioJet vypraví na hokejový šampionát na Slovensku speciální vlaky se stovkami míst. Spoje budou jezdit mezi Prahou a Bratislavou. Vedle speciálních linek mohou zájemci využít i pravidelných linek, které směřují také do Košic. V případě velkého zájmu je dopravci mohou posílit o další vozy. ČTK to dnes sdělili zástupci obou firem. Mistrovství světa v ledním hokeji se uskuteční od 10. do 26. května v Bratislavě a Košicích.[/quote]

Zvláštní hokejové vlaky Českých drah budou jezdit v obou směrech. Ve směru do Bratislavy vyrazí ráno z Prahy a pojedou po trase Pardubice-Brno-Břeclav. Opačným směrem budou ze slovenského hlavního města odjíždět krátce před půlnocí. Vlaky pojedou celkem v sedmi termínech, konkrétně 10., 11., 13., 16., 17., 19. a 21. května.

Dráhy pro speciální vlaky připravily soupravy, které budou mít zhruba 12 vozů. Soupravy budou míst kapacitu až 900 míst. Vlaky budou sestaveny z běžných rychlíkových vozů klasické stavby.

Dráhy část kapacity těchto vlaků nabízely v balíčcích, jejichž součástí byly i vstupenky na vybraná hokejová utkání. Ty jsou však podle mluvčího Petra Šťáhlavského už vyprodány.

RegioJet bude speciální vlaky nabízet vždy večer ve směru z Bratislavy s odjezdem po 23. hodině. Vlaky budou jezdit v celkem sedmi dnech, a to 10., 13., 16., 21., 23., 25. a 26. května. Spoje budou po výjezdu ze slovenského hlavního města postupně zastavovat v Brně a v Pardubicích a do Prahy by měly dorazit kolem 03:15 hodin ráno. V případě prodloužení zápasů dopravce posune odjezd vlaků, o čemž bude cestující předem informovat.

RegioJet na speciální spoje nasadí soupravy s více než 300 místy. Využije na nich své standardní vozy s klasickým servisem ve čtyřech třídách, stejně jako na klasických linkách dopravce. Na rozdíl od zavedených spojů RegioJetu, kde je možné zdarma stornovat jízdenku až 15 minut před odjezdem vlaku, ovšem bude možné zrušit rezervaci nejpozději 48 hodin před odjezdem, a to s desetiprocentním poplatkem.

Vedle speciálních vlaků budou pokračovat zavedené spoje obou dopravců. České dráhy ve spolupráci se zahraničními dopravci jezdí mezi Prahou a Bratislavou ve dvouhodinových intervalech. Jednou denně nabízejí i spoj mezi Ostravou a hlavním městem Slovenska. Šťáhlavský připustil, že v případě velkého zájmu je dopravce připraven tyto linky posílit o další vozy.

Čtyřikrát denně jezdí z Prahy do Bratislavy podle klasického jízdního řádu i RegioJet. Soukromý dopravce navíc na Slovensko jezdí i s autobusy. Žluté vlaky jezdí pravidelně přes Ostravu i do Košic, dalšího místa dění hokejového mistrovství, přičemž tyto spoje chce firma průběžně posilovat.

Další soukromý dopravce Leo Express speciální vlaky kvůli šampionátu neplánuje. „Cestující nicméně mohou využít naše pravidelné spoje do Košic,“ uvedl mluvčí společnosti Emil Sedlařík. Tyto vlaky vyrážejí z Prahy dvakrát denně.

Turnaj začne v pátek 10. května. Česká reprezentace odehraje všech sedm skupinových zápasů v Bratislavě.

 

Zdroj : ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP