Zdroj: Freeimages.com
Invoitix

[quote]Dopravní podnik Ostrava (DPO) v příštím roce za zhruba sedm milionů korun rozšíří kamerový systém ve vozidlech městské hromadné dopravy. K 68 tramvajím a šesti trolejbusům, v nichž už kamery jsou, přibude dalších 69 vozů. V budoucnu by chtěl podnik pokrýt kamerami celý svůj vozový park. Novinářům to řekl generální ředitel DPO Daniel Morys. Podnik disponuje celkem 616 vozidly.[/quote]

,,I díky stále efektivněji nasazovanému kamerovému systému je městská hromadná doprava v Ostravě bezpečnějším místem, než tomu bylo v minulosti. Jednak objasněnost incidentů vzrostla raketovým způsobem a na druhé straně díky kamerám máme šanci agresory odchytit včas,“ řekl ředitel.

Připomněl nedávné dva případy, kdy právě kamery pomohly dopadnout pachatele útoků. V jednom případě agresivní cestující bezdůvodně napadl cizince, v druhém případě jiný člověk napadl dalšího cestujícího lahví od piva.

,,Rozhodně tyto dva incidenty nás nemotivovaly k tomu, abychom investovali. My to máme v dlouhodobém plánu a chceme mít kamery ve všech vozech MHD,“ řekl Morys.

Podnik podle něj ještě před uvedenými incidenty podepsali kontrakt na kamerový systém do dalších 69 vozů.

,,To znamená, že 69 vozů bude zase pokryto dalšími kamerami s ještě větším a přesnějším rozlišením. Takže máme jasný plán, jak městskou hromadnou dopravu pokrýt kompletně kamerovým systémem,“ řekl Morys.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP