[quote]Dopravní úřady v ČR by měly dál využívat Rejstřík podnikatelů v silniční dopravě, který bude zajišťovat státní podnik Cendis. Smlouva, kterou připravilo ministerstvo dopravy, by měla být čtyřletá a její hodnota bude více než 15 milionů korun. Vyplývá to z materiálu ministerstva dopravy. Rejstřík funguje jako informační systém o všech silničních dopravcích.[/quote]

Rejstřík využívají zejména dopravní úřady po celé zemi. Je důležitý zejména pro pracovníky veřejné správy při řadě úředních záležitostí. Vedle toho by do rejstříku měla mít přístup i policie. V budoucnu by do systému mohly mít přistup i další kontrolní orgány.

Cendis by měl zajišťovat provoz samotného informačního systému. Vedle toho smlouva počítá i s dalším vývojem rejstříku a jeho zefektivnění podle požadavků uživatelů.

Současný systém zajišťovala také společnost Cendis. Dosavadní smlouva skončila v listopadu letošního roku. Společnost vedle toho zajišťuje také poradenství a další IT služby pro ministerstvo, na starosti má také například vývoj jednotných jízdenek.

Ministerstvo dopravy zřídilo Cendis pro své záměry v IT v roce 2015. Podnik mu poskytuje organizační, technické a procesní poradenství související s dopravně-správními agendami. Drtivá většina činností, které podnik vykonává, je určená právě pro ministerstvo.

 

Zdroj : ČTK