Invoitix

[quote]Po pěti letech klesl počet železničních dopravců v Česku pod stovku. Drážní úřad v minulých letech vedl s některými firmami správní řízení, které vedly k odejmutí licence některým z nich. Drážní úřad to oznámil v tiskové zprávě. Nyní je tak v České republice 99 tuzemských i zahraničních železničních dopravců s platnou licencí.[/quote]

,,Opakovanou kontrolní činností úřadu bylo zjištěno, že dopravci přestali splňovat podmínky stanovené zákonem, což se během správního řízení o odnětí licence potvrdilo. Proto jim byly licence odejmuty,“ uvedl ředitel Drážního úřadu Jiří Kolá.

V intezivní kontrole společností bude úřad pokračovat i letos.

Kvůli odborné nezpůsobilosti ztratili licenci firmy Colas CZ a Tým dopravního inženýrství. Podle mluvčího úřadu Martina Nováka byla u obou společností důvodem absence lidí ve vedení společnosti s patřičným vzděláním, jaké předpokládá zákon. Finanční problémy pak vedly k odejmutí licence společnostem Dosta Tábor a Trakce. Oba podniky skončily v úpadku.

Železniční dopravci musí mít vydanou licenci k provozování drážní dopravy. Uděluje ji Drážní úřad ve správním řízení po splnění podmínek definovaných v zákoně o dráhách. V posledních pěti letech se počet dopravců v Česku pochyboval stabilně kolem 105.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP