Včera v dopoledních hodinách se uskutečnila elektronická aukce budovy České pošty na Horním náměstí v Olomouci. Minimální cena nemovitosti byla stanovena znaleckým posudkem na 130 milionů korun. Podmínkou účasti na aukci bylo složení kauce do 3. června. Do e-aukce se přihlásilo několik zájemců, přičemž vítěz e-aukce nabídnul 130,5 milionu korun.

Jedná se o osmipodlažní budovu, v bezprostřední blízkosti olomoucké památky UNESCO, ve které do července loňského roku sídlila pobočka České pošty. „V prodané nemovitosti je část prostor pronajata formou nájemní smlouvy, kde práva a povinnosti přechází na nového majitele. Nyní bude po vypořádání kupní ceny uzavřena kupní smlouva a proveden vklad do katastru nemovitostí,“ říká Ondřej Škorpil, ředitel divize sdílené služby České pošty. Identitu nového majitele zveřejníme po zápisu do katastru.

Česká pošta má již stanovený termín e-aukce dalších několika budov, jejichž minimální nabídková cena přesahuje 100 milionů korun. První z nich se uskuteční 17. 7. a půjde o budovu České pošty v Poštovní ulici v Ostravě. Minimální nabídková cen je 112 milionů korun. Další e-aukce se uskuteční 10. července a půjde o nemovitost v ulici K Cihelně na Praze 9, kde minimální nabídková cena činí 131 358 385 korun a konečně třetí e-aukce se uskuteční 11. července a půjde o areál také v Ostravě v ulici Sládkova. Tento areál má minimální nabídkovou cenu 150 milionů korun.

Budovy po bývalých poštách, které jsou v majetku České pošty, jsou postupně zařazovány do prodeje. Prozatím byl uskutečněn prodej 8 nemovitostí, a to v Olomouci, Horní náměstí, Berouně, Švermova 1649, Svitavách, Bratří Čapků 351/1a, Českých Budějovicích, Nádražní 118/6, Táboře, Žižkovo nám. 10, Litvínově, Valdštejnská 2100, Plzni, Doudlevecká 277/13 a Frýdku-Místku, Heydukova 3436. Prodej probíhá u dalších 19 nemovitostí a v nejbližší době budou k prodeji nabídnuty i další nemovitosti. Podrobnosti k prodeji zveřejňuje Česká pošta na svých webových stránkách https://www.ceskaposta.cz/o-ceske-poste/prodej-a-pronajem-nemovitosti.

Zdroj: ČP

DPP