[quote]E- commerce je způsob obchodování s velkým potenciálem a nárůstovou tendencí. Pomocí e-shopů lze objednat prakticky cokoli. Při přepravě rozšiřujícího se sortimentu hraje velkou roli i balení a na rozdíl od dob nedávno minulých, kdy mu nebyla věnována moc velká pozornost, se obalové firmy často soustředí i na vývoj nových typů obalů, tak, aby korespondoval s požadavky, které jsou na obaly kladeny. Žhavou novinkou je v současnosti Eco Box.[/quote]

Tide Eco Box je ve skutečnosti typ BIB (Bag In Box) obalu. Svýn konceptem je nejenom vhodným přepravním obalem i pro komplikovanější typ tekutých produktů, jako jsou např. prací tekuté prášky či gely. Ale spotřebiteli přináší i vysokou míru pohodlí při konzumaci produktu a v neposlední řadě se jedná i o vysoce environmentální typ obalu.

Důležitá je kvalita konstrukce i materiálů

Tide Eco Box je složený z lepenkové krabice a flexibilního svařovaného sáčku z ultrapevné folie, který je opatřen i novým typem čepovacího „neodkapávajícího“ ventilu. Obal uvedla na trh skupina P&G’s Fabric Care Group.

Hned několik benefitů

Díky své konstrukci zabere u spotřebitele minimum místa, ale s maximálně vyplněným objemem. Po odtržení kapkovité perforace, dojde nejenom k obnažení čepovacího ventilu. Součástí obalu je totiž i praktická dávkovací miska. Obal nevyžaduje žádné druhotné přebalování v podobě bublinkové folie atd. V porovnání se srovnatelnými obaly, ve kterých jsou podobné produkty nabízeny, je Eco Box i tekutý gel velmi ekologickou záležitostí. Zatímco obal obsahuje o 60% méně plastů, koncentrát, který je uvnitř má o 30% méně vody, proto je i jeho využitelnost mnohem ekonomičtější.

 

Zdroj : SYBA