World Wide  Fund (WWF) a Thajská unie Europe (TUE) spolupracují od roku 2014 na vytváření trvale udržitelných dodavatelských řetězců v oblasti mořských živočichů, v ochraně biologické rozmanitosti našich oceánů a v zajištění bezpečnosti potravin pro budoucnost.

TUE je jedna z největších evropských firem v oblasti dodávek mořských živočichů a během pouhých tří let dosáhla v rámci celého dodavatelského řetězce  20% certifikaci MSP (Marine Stewardship Council) a více než 80% dodávek tuňáků je nyní zahrnuto do projektů na zlepšení udržitelnosti.

Prostřednictvím partnerství TUE také poskytuje finanční prostředky na zachování zdrojů a na podporu práce WWF, což zajišťuje udržitelné živobytí v drobných rybářských obcích ve východní Africe.

Dlouhodobá spolupráce WWF a TUE na transformaci dodavatelských řetězců vede k tomu, že všechny produkty společnosti TUE prodávané v Evropě budou v budoucnosti pocházet pouze z udržitelných zdrojů. To znamená, že jejich rybářství a farmy buď budou certifikovány Marine Stewardship Council (MSC) nebo Aquaculture Stewardship Council (ASC).

Projekt byl v roce 2018 vyhlášen vítězem ocenění Best sustainable Supply Chain společností Global Good Awards UK a více informací o projektu můžete získat zde.

 

Zdroj : Global Good Awards