[quote]Ekol Logistics je mezinárodní logistický operátor, který zahájil svou činnost v roce 1990. Mateřská společnost sídlí v Turecku, kde má vedoucí postavení na trhu.[/quote]

Společnost má distribuční centra s více než 1 000 000 m² vnitřních ploch v Turecku, Německu, Itálii, Řecku, Francii, Ukrajině, Bosně a Hercegovině, Rumunsku, Maďarsku, Španělsku, Česku, Bulharsku, Švédsku, Polsku a Slovinsku více než 7000 nadnárodních zaměstnanců.

Ekol nabízí  dopravu, skladování, řízení zahraničního obchodu a dodavatelského řetězce.

Ekol má vlastní oddělení výzkumu a vývoje s rozpočtem 6 milionů eur ročně a více než 120 zaměstnanců zaměřených na zlepšení IT řešení logistických procesů s důrazem na to, aby plně zanechaly jedinečné zkušenosti zákazníků.

Společnost otevřela v roce 2016 pobočku v České republice a má sklad v Praze Východ a Ostravě-Hrabové, kde může nabídnout nejen skladové služby, ale i další služby VAS (sorting, repacking, etc.).

„Nabízíme intermodální spojení mezi Českou republikou a Tureckem / Středním východem / CIS blokovými vlaky – 4 týdně (cca 120 návěsů), kde spojují Ostravu s Terstem. Po dosažení přístavu používáme Ro-Ro lodě, které spojují Terst s Tureckem. Z tureckého přístavu provozujeme pozemní distribuci zboží po Turecku nebo na Dálný východ a zemí CIS. Díky tomuto intermodálnímu řešení přepravy Ekol „šetří“ 365 000 stromů za měsíc, “řekl Martin Záleský Country Manager Ekol Czechia.

Ekol Czechia nabízí také silniční dopravu v Evropě (FTL a LTL) například ze Španělska, Itálie, Polska, Maďarska, Bulharska, Řecka nebo Slovenska.

„V blízkém budoucnu plánuje Ekol otevřít vlakové spojení mezi Českem a Beneluxem. Je to dobrá zpráva, protože to znamená nové spojení a nové řešení pro české dovozce a exportéry “- dodal Martin Záleský.

Zdroj : Ekol Czechia