[quote]Když se řekne vrátnice, mnohým z nás se vybaví nepříliš atraktivní budka, manuálně ovládaná závora a ruční evidence návštěv. Ruku na srdce, výše popsaný obrázek je stále ještě běžnou realitou i v roce 2021. Nejvyšší čas udělat z vrátnice to, co by měla být: důstojným, moderním a bezpečným vstupním bodem do vaší firmy.[/quote]

 

Vjezdová a výjezdová brána je (nejen) v logistických areálech velmi exponovaným místem. Automatizace úkonů, digitalizace procesů a celková efektivita fungování vrátnice pro pěší i vozidla jsou proto důležité nejen kvůli zamezení vzniku front – což úzce souvisí s prvním dojmem, který vaše firma v zákaznících zanechá – ale také z hlediska bezpečnosti, plánování provozu a v neposlední řadě nákladů. A právě s tím vám může pomoct technologiemi nabitý systém společnosti Securitas, tzv. eVrátnice.

 

eVrátnice zaeviduje i proškolí

 

eVrátnice je plnohodnotnou náhradou klasické vrátnice, a vaší firmě přinese i mnoho dalších benefitů: nahradí ruční evidenci automatickými elektronickými systémy, zlepší rychlost a komfort odbavení a zvýší úroveň zabezpečení celého areálu. Svěřit jí přitom můžete více než jen rutinní vjezdy a výjezdy. eVrátnice disponuje systémem ověřování karet či dokladů a zvládne také proškolení návštěv či zaměstnanců.

 

Představte si následující scénář: Do areálu přijíždí řidič kamionu. Na vrátnici čtečka zaeviduje jeho pas nebo občanský průkaz. Systém navíc automaticky vyhodnotí, že dotyčný ještě neprošel potřebným proškolením. Na druhém monitoru se proto zároveň zobrazí bezpečnostní pokyny, se kterými se musí prokazatelně seznámit. V případě, že se jedná o řidiče jiné národnosti než české, si pokyny zobrazí ve zvoleném jazyce. Lidská obsluha vše dozoruje a řeší pouze vzniklé problémy nebo nestandardní situace. Systém ovládá pomocí tabletu se speciální aplikací, který má neustále u sebe.

 

Ušetřete peníze, získejte data

 

Výsledkem je, že eliminujete lidské chyby a eVrátnice vám může v nákladech na zaměstnance ušetřit i jednu osmihodinovou směnu denně. Roční úspora se tak díky moderním technologiím vyšplhá opravdu vysoko. A zatímco peníze uspoříte, něco důležitého získáte – data. Z nich lehce vytvoříte statistiky a důležité analýzy o fungování vrátnice i provozu v areálu. Tyto informace pak můžete použít jako podkladová data pro budoucí investice, optimalizaci procesů nebo marketing.

 

 

Zdroj : Securitas