[quote]České dráhy plánují nákup vlastního autobusového dopravce. Obdržely k tomu několik nabídek, které nyní analyzují. Jednání už spustily například s vyškovskou společností Vydos Bus. Dráhy chtějí vlastního autobusového přepravce zejména pro zajišťování náhradní dopravy.[/quote]

„Jsme ve fázi právního, technického a ekonomického prověřování. Máme zájem o tuto společnost jako celek, včetně techniky i zaměstnanců, kterým dokážeme nabídnout stabilní zázemí. Vzhledem k tomu, že jde o obchodní jednání, další informace sdělovat nebudeme,“ uvedla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová k jednáním s vyškovskou firmou.

České dráhy chtějí autobusového dopravce využívat hlavně pro období výluk jako náhradní dopravu za vlaky. Za tu nyní externím přepravcům platí podle E15.cz skoro miliardu korun ročně. „Dává nám smysl, abychom si vzhledem k vysokým cenám od externích dodavatelů zajišťovali náhradní autobusovou dopravu vlastními silami a snížili tím naše náklady,“ dodala mluvčí.

Podle informací v obchodním rejstříku Vydos Bus snížily tržby o více než polovinu na 37 milionů korun. Firma zároveň skončila ve ztrátě milion korun, předloni naopak měla zisk skoro devět milionů korun. Dopravce má celkem 165 zaměstnanců. Loni prováděl přepravy převážně na základě smluv o veřejných službách ve veřejné linkové dopravě ve Vyškově a okolí. Firmu podle obchodního rejstříku vlastní firmy brněnského podnikatele Petra Bezoušky.

 

Zdroj : ČTK