Zdroj: Pixabay.com

[quote]Firma Imopra z Nivnice na Uherskohradišťsku, která je od loňska dceřinou společností Třineckých železáren, rozšiřuje svou výrobu. V uplynulých dnech zakoupila v sousedství svého areálu výrobní halu o rozloze přibližně 800 metrů čtverečních. Díky ní zvýší svou výrobní kapacitu zhruba o třetinu, řekla ČTK Petra Macková Jurásková, mluvčí firem ve skupině Třinecké železárny – Moravia Steel. Kupní cenu společnost nezveřejnila.[/quote]

Imopra se zabývá přesným obráběním strojních součástí z hliníkových, duralových a kovových materiálů, zejména pro automobilový průmysl.

,,Stávající prostory výrobních a manipulačních prostor jsou již nedostatečné. Abychom dokázali pokrýt potřeby zákazníků, potřebujeme zvýšit kapacitu výroby. To znamená investovat do rozšíření výrobních prostor a strojního zařízení,“ uvedl ředitel firmy Imopra Stanislav Tacina.

Imopra zaměstnává přibližně 60 lidí z okolí, jejich počet by se po dokončení rozšíření výroby měl navýšit.

,,Společnost bude muset přijmout lidi navíc, jejich přesný počet však nyní ještě neznáme,“ dodala mluvčí.

Firma vykázala za rok 2016 tržby z prodeje výrobků a služeb ve výši 116,3 milionu korun. Zisk firmy činil šest milionů Kč. Loňské výsledky hospodaření společnost zatím nezveřejnila.

Zdroj: ČTK