Logistická firma Moss logistics začala ve svém areálu na jihu Hustopečí na Břeclavsku stavět další skladovací halu s využitelnou plochou 12.500 metrů čtverečních. Původně sice firma plánovala stavbu parkoviště, ale to už nebylo potřeba. Naopak po skladovacích prostorech je stále poptávka zákazníků, uvedl v tiskové zprávě generální ředitel Petr Šťastný. Za stavbu firma zaplatí 200 milionů korun.

Firma patří mezi deset největších ve svém oboru v Česku a její loňský obrat dosáhl 863 milionů korun. Areál je poblíž dálnice D2, kamiony však musí při cestě na dálnici jezdit přes Hustopeče. I proto firma nakonec ustoupila od záměru stavět parkoviště, aby dále nezvyšovala provoz na průtahu městem. Do nového skladu by mělo denně přijíždět 15 aut.

Obsadit novou halu by podle Šťastného neměl být problém. „Před čtyřmi lety jsme postavili terminál, který jsme v podstatě ihned zaplnili zbožím našich zákazníků. Poptávka po skladování zůstala veliká, proto v tomto oboru vidíme i nadále velký obchodní potenciál,“ uvedl Šťastný. Loni firma v procesu posuzování vlivu stavby na životní prostředí (EIA) uváděla, že sklad využije místní zákazník, který zatím převáží materiál ze skladu v Kuřimi na Brněnsku.

Firma provozuje 200 nákladních aut a zaměstnává 360 lidí. Zákazníkům nabízí komplexní logistické služby. Nejčastěji její auta jezdí do Německa a Francie, dále do Itálie, Rakouska a zemí Beneluxu.

Zdroj: ČTK

DPP