Zdroj: Pixabay.com
Invoitix

[quote]Autobusový dopravce FlixBus přepravil od loňského srpna, kdy začal působit v české vnitrostátní dopravě, na svých linkách 2,3 milionu cestujících. Ve čtvrtek společnost přidá nové spoje, řekli zástupci firmy novinářům. Německý dopravce vede v Česku spor s konkurenčním RegioJetem.[/quote]

,,Na území ČR máme nyní přes 30 zastávek. Postupně do naší sítě přidáváme další nová města i zastávky,“ uvedl ředitel FlixBusu pro Česko a Slovensko Pavel Prouza.

Ode dneška budou některé autobusy FlixBusu zajíždět na lince mezi Prahou a Karlovými Vary do Sokolova a také Chebu.

,,Týdně se jedná o více než 30 spojů,“ řekl Prouza.

Dopravce také posílí linky mezi Prahou a Libercem, kde se počet spojů zvýší o 30 procent až na 15 spojení denně.

Vedle vnitrostátní dopravy působí FlixBus na mezinárodních spojích. Nedávno ohlásil novou linku z jižních Čech do Vídně a Budapešti.

Zástupci firmy dále uvedli, že dopravce spustí od srpna ve svých autobusech neomezené internetové připojení, zavádí také vlastní zábavní portál.

Společnost je dlouhodobě kritizována konkurenčním RegioJetem. Společnost podnikatele Radima Jančury obviňuje FlixBus z toho, že jezdí za podnákladové ceny.

,,Flixbus přišel do České republiky s tím, že nás nátlakem ovládne a převezme naše zákazníky, a to se mu jako v první evropské zemi nepodařilo,“ řekl ČTK Jančura.

Kvůli nízkým cenám Flixbusu na českém trhu poslal RegioJet stížnost evropské komisařce Margrethe Vestagerové. Firmě zároveň poslal předžalobní výzvu, ve které po něm požaduje zvýšení cen.

FlixBus na výzvu RegioJetu zatím nereagoval, argumenty RegioJetu analyzuje.

,,Věříme, že se pohybujeme v mezích, které soutěž povoluje. Naše cenotvorba reflektuje současnou situaci na trhu, nacím cílem je být ziskoví,“ řekla mluvčí Martina Čmielová.

Další postup bude FlixBus koordinovat podle kroků konkurence, dodala.

RegioJet byl v minulosti také obviňován za zneužití dominantního postavení na trhu. Žluté autobusy podle rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vytlačily v letech 2007 a 2008 z trhu konkurenční společnost Asiana s pomocí podnákladových cen.

FlixBus letos rozšiřoval svůj provoz také v zahraničí. Od března jezdí pod značkou FlixTrain na německé železnici, kde podle údajů společnosti převezl za první dva měsíce přes 100.000 cestujících. Letos začal působit také v USA, kde si stanovil cíl provozovat tisíc spojů.

Firma FlixBus vznikla v Německu a provozuje vnitrostátní i mezinárodní autobusovou dopravu. První mezinárodní linky v České republice spustila v roce 2015. Nyní působí ve 27 evropských zemích a její evropská síť zahrnuje přibližně 250.000 denních spojů do 1700 destinací.

Zdroj: ČTK

Reklama v článku VLASTNÍ
DPP