[quote]Indická alternativní taxislužba Ola začne nabízet své služby v Británii, která se stane jejím třetím trhem. Příští měsíc zahájí činnost ve Walesu. Na rozdíl od Uberu, který bude v Británii jejím hlavním konkurentem, Ola nabídne jak sdílenou taxislužbu, tak jízdy klasickými černými taxíky, napsal zpravodajský server BBC.[/quote]

Po jižním Walesu se Ola v Británii rozšíří do Manchesteru a okolí, po celé zemi pak chce být aktivní do konce letošního roku. V současné době pokračují jednání s místními úřady. Jako první nabídne aplikaci, kde si zákazník může vybrat mezi klasickou i alternativní taxislužbou.

Sdílené taxislužby jsou trnem v oku klasických firem. Tradiční taxislužby považují alternativní přepravce za nekalou konkurenci, protože řidiči služeb, jako je Uber, nemají auta evidovaná jako vozy taxi, nemají taxametry a nesplňují zákonné požadavky pro taxikáře.

Společnost Ola, která byla založena v roce 2011, má nyní 125 milionů zákazníků ve 110 městech. Vedle Indie začala letos v únoru nabízet služby v Austrálii, kde působí v sedmi městech.

Zdroj: ČTK