Společnost Gebrüder Weiss zahájila na počátku října provoz nové pravidelné dopravní linky do Moskvy. Tento krok je další aktivitou společnosti směřující k rozšíření kapacity vlastní sběrné služby do Ruska. „Nové spojení do Moskvy doplňuje naši úspěšně provozovanou linku z bavorského Memmingenu, která funguje již dva roky. Rusko se svými přibližně 140 miliony obyvatel zůstává atraktivní destinací pro evropské exportně orientované společnosti,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

„Nová sběrná služba do Moskvy je zaměřena na řešení rostoucích požadavků našich zákazníků na pravidelné linky do Ruska. Provoz linky Memmingen-Moskva nám přinesl cenné zkušenosti, které nyní můžeme využít k vývoji druhého spojení,“ říká Thomas Moser, Director and Regional Manager Black Sea/CIS Gebrüder Weiss.

„Naše platforma ve Vídni slouží jako klíčový uzel pro manipulaci se zbožím ze střední, východní a jihovýchodní Evropy, které směřuje do Ruska. Na těchto trasách přepravujeme převážně spotřební zboží, automobilové díly a průmyslové komponenty,“ uvádí Jak Kodada.

Sběrná linka Gebrüder Weiss odjíždí každý čtvrtek. Přeprava do Moskvy trvá čtyři až pět dnů, poté je zboží přepravováno příslušným příjemcům v Rusku výhradním lokálním partnerem, logistickou společností JDE (Zheldor Ekspeditsiya). Ta je se svými 244 pobočkami na území Ruské federace provozovatelem jedné z největších distribučních sítí mezi Smolenskem a Vladivostokem. Součástí střednědobého plánu Gebrüder Weiss je jak rozvoj a posilování stávající dvojice spojení, tak i spuštění dalších pravidelných spojů mezi Evropou a Ruskem.

Další informace o této sběrné službě do Ruska a zpět najdete zde: https://www.gw-world.com/cz/spojujeme-evropu-s-ruskem

 

Zdroj : GW