default
DPP

Logistická společnost GEFCO dokončuje ambiciózní projekt instalace 290 nabíjecích stanic pro elektrická vozidla (EV) ve svých pobočkách napříč Evropou. Zařízení od společnosti e-Totem, jednoho z předních francouzských dodavatelů nabíjecích stanic pro elektromobily, pomohou výrobcům automobilů a dealerům nabíjet vozidla před dodávkou koncovým zákazníkům.

145 nových nabíjecích stanic, jejichž instalace aktuálně probíhá, bude připraveno k provozu do konce roku 2021 ve 23 pobočkách společnosti GEFCO v osmi evropských zemích: Belgie (Ghislenghien), Česká republika (Kolín), Francie (Blyes, Le Havre, Hordain, Marckolsheim, Marly-la-Ville, Mulhouse, Nantueuil, Poissy, Rennes, Sochaux a Valenton), Itálie (Livorno a Parma), Portugalsko (Setubal), Slovensko (Trnava), Španělsko (Ciempozuelos a Tarragona) a Velká Británie (Sandtoft a Sheerness).

 

Albert Bouchoucha, ředitel ijndustriálních automobilových toků ve společnosti GEFCO, uvedl: „Přechod k ekologičtějším palivům vyžaduje zásadní investice do infrastruktury. Tyto nové nabíjecí stanice podpoří výrobce i dealery elektromobilů. Jsme potěšeni, že můžeme pomoct svým zákazníkům přizpůsobit se poptávce, plně v souladu s naší kulturou ‘Partners, unlimited‘.“

Čtyřicet zaměstnanců společnosti GEFCO pracuje na tomto projektu v hodnotě 7 miliónů eur, jenž byl spuštěn v roce 2020 v reakci na exponenciální nárůst trhu elektromobilů po zavedení globálních pobídek, jejichž cílem je urychlit přechod k bezemisním technologiím.

V souvislosti s těmito pobídkami se objevila nová výzva: umožnit poskytovatelům dodavatelských řetězců, jako je společnost GEFCO, dobíjet v jejich prostorách na vyžádání baterie nových elektromobilů, než dojde k jejich dodávce do dealerství nebo ke koncovým zákazníkům.

Speciálně přizpůsobené nabíjecí stanice eTotem

Aby bylo možné tuto výzvu splnit, společnost GEFCO se obrátila na firmu e-Totem, aby navrhla a vyrobila dva typy jedinečných nabíjecích stanic – 50kW stejnosměrné supernabíječky a 22kW střídavé zrychlené nabíječky. Nabíjecí stanice mají dotykovou obrazovku a vícejazyčné ovládání.

Kvůli komplexnímu dohledu jsou připojeny do centrálního systému řízení přes síť 3G/4G pomocí protokolu OCPP (Open Charge Point Protocol). S pomocí této technologie mohou týmy společnosti GEFCO nastavovat úroveň nabíjení s přesností 1 %, sledovat je prostřednictvím chytrých telefonů.

Mohou zajistit, že úroveň nabití baterie nikdy neklesne na nulu, a fakturovat následně přesnou částku za energii využitou k nabíjení konkrétních vozidel. Tyto jedinečné vlastnosti přinášejí poskytovateli logistických a skladovacích služeb výrazné benefity ve srovnání s tradičními nabíjecími stanicemi, u nichž nelze předem stanovit úroveň nabití ani automaticky nabíjení zastavit, takže vždy pokračují až do plného nabití. V současnosti je společnost GEFCO jediným specialistou v oblasti dodavatelských řetězců, který tuto vysoce přizpůsobenou službu poskytuje.

Hervé Sonneville, výkonný ředitel společnosti e-Totem, dodává : „Je nám velkou ctí, že můžeme spolupracovat se společností GEFCO na tomto projektu a přinést do různých lokalit v Evropě vysoce přizpůsobené nabíjecí stanice pro elektrická vozidla, 100% navržené a vyrobené ve Francii. Od samotného vzniku naší společnosti v roce 2012 trvale inovujeme a přizpůsobujeme svá řešení potřebám zákazníků.“

 

Zdroj  :Gefco