[quote]Globální poskytovatel logistiky, společnost GEFCO, přepravila 50 milionů ochranných masek z Číny do Austrálie pro předního dodavatele ochranných pomůcek pro zdravotnická zařízení v první linii.[/quote]

 

GEFCO zajistilo v době od 1. dubna 2020 leteckou přepravu celkem 1600 m3 zdravotnických potřeb prostřednictvím komerčních i charterových letů. Zásilky byly konsolidovány od několika dodavatelů z různých míst v Číně, včetně Shenzhenu, Guangzhou, Xiamen a Hongkongu, následně letecky dopravovány na letiště v Melbourne a Sydney, odkud putovaly do příslušných zdravotnických zařízení.

 

Přeprava vyžadovala zvláštní péči zejména v načasování a organizaci poslední míle do cílové destinace. GEFCO pro klienta zajistilo kompletní servis od dopravy přes balení a paletizaci až po zajištění skladových kapacit před dodáním.

 

Společnost GEFCO při organizaci dodávek úzce spolupracovala s lokálním nákupčím, aby měla aktuální informace o právě probíhajících změnách celních formalit, které v uplynulých měsících vyžadovaly čínské celní úřady pro export ochranných pomůcek.

 

Peter West, Country Director pro Austrálii a Nový Zéland, uvedl: „Jsme hrdí na to, že můžeme být našim zákazníkům v této zásadní době oporou a pomáhat jim nejen se zajištěním přepravy, ale i v orientaci v tomto rychle se měnícím prostředí. Schopnost našeho týmu dodat řešení, splnit extrémně krátké lhůty a zároveň zajistit, aby zásilky vyhovovaly složitým regulačním požadavkům v oblasti zdravotnictví, je obdivuhodná.“

 

Zdroj : Gefco