Výrobce papíru Gmund získal na konci roku 2021 ocenění v podobě německé ceny za udržitelnost (Der Deutsche Nachhaltigkeitspreis). Toto ocenění společnost obdržela díky svému novému typu průmyslového papíru, který je vyráběn na bázi konopného vlákna. Papír je vhodný i pro obalové aplikace.  

Gmund získal ocenění za průmyslovou výrobu konopného papíru (Gmund Hanfpapier), který jako materiál nabízí hned několik ekologických výhod: konopná vlákna jsou odolná, lze je často sklízet, při pěstování nevyžadují žádné škodlivé pesticidy a papír nemá problém ani s recyklací. V neposlední řadě je zde i benefit v podobě obalových aplikací.

Obalové nápady ve spojení s myšlenkou udržitelnosti

Německá nadace Sustainability Award Foundation ve spolupráci s REWE Group udělila zvláštní cenu za inovativní a udržitelné obalové nápady již potřetí. Kromě uvedeného výrobce papíru tuto cenu obdrželi i některé společenské osobnosti, které se významně angažují v problematice udržitelnosti, včetně jejího masového propagování.

Německá cena za udržitelnost

Cena patří mezi současné prestižní národní ocenění, je udělována za vynikající výsledky v oblasti udržitelnosti v podnikání, obcích a výzkumu. Patří k největším svého druhu v Evropě. Soutěže se zúčastnilo přes 1000 přihlášených a 2000 hostů.

 

Zdroj : SYBA