DPP

[quote]V Česku začne na podzim nabízet sdílení aut maďarská firma GreenGo. Do Prahy přiveze 100 elektromobilů Volkswagen e-up. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.[/quote]

GreenGo funguje v Budapešti od roku 2016 a je první společností, která ve střední a východní Evropě vybavila svou flotilu čistě elektrickými vozy. Přes rostoucí konkurenci na tamějším trhu si stále drží přední pozici v poskytování e-carsharingových služeb. Současná flotila elektrických aut čítá 300 e-upů.

„Po upevnění pozice na maďarském trhu a zajištění funkčního provozu služby v Budapešti chceme expandovat dále do středoevropského regionu. Praha nabízí skvělé obchodní příležitosti. Obě velkoměsta mají nejen podobnou rozlohu, ale především velmi blízkou kulturu sdílené ekonomiky a sdílení aut,“ uvedl generální ředitel Bálint Michaletzsky.

Na projektu nové pražské e-carsharingové služby spolupracuje také společnost Siemens, jejíž rychlonabíjecí stanice bude GreenGo využívat. První testovací vozy se v Praze objeví již v příštích týdnech.

Na jaře začala v Praze nabízet sdílená auta italská Společnost Anytime, která vsadila na hybridní Toyoty Yaris. V České republice podnikají ve sdílení aut s vlastním vozovým parkem dále například firmy Car4Way, Autonapůl a Ajo.cz. Celkově je v Česku přes 700 sdílených aut.

 

Zdroj : ČTK