[quote]Svoje podnikání postavili na důvěře ve své zaměstnance. Zatímco v jiných firmách nenašli  lidé se zdravotním postižením z hlediska pracovních pozic uplatnění, firma Ergotep přizpůsobila pracovní prostředí pro své zaměstnance a vytvořila přes 300 pracovních míst, z nichž 85 % je pro lidi s hendikepem.[/quote]

Stěžejní je fulfillment pro e-commerce. Jak celý proces komplexní služby pro e-shopy funguje, se nám pokusí v dnešním rozhovoru přiblížit vedoucí distribuce Jana Obrovská

Jak dlouho pracujete v Ergotepu? Proč zrovna Ergotep?

V Ergotepu pracuji od jeho založení, tedy 18 let. Moje první zaměstnání bylo v nedalekých Pardubicích v malé prodejně s dětským oblečením, kde se dveře prodejny otevřely maximálně dvakrát denně. Hned od prvního okamžiku jsem věděla, že tato práce mě nenaplňuje. Mám ráda zodpovědnost, akci, organizování a to mi Ergotep umožnil. Měla jsem tu čest být u jeho zrodu a postupně sledovat, jak z malé rodinné firmy, která začínala v kotelně rodinného domu s montážními pracemi, se stává stabilní a prosperující podnik. Už ve 22 letech jsem vedla tým 50 lidi a zajišťovala jsem kompletní logistiku a chod montážního střediska. Po návratu z mateřské dovolené působím jako vedoucí distribuce.

 Zdá se, že zkušeností máte hodně a na dané pozici jste jako ryba ve vodě. Můžete nám prosím činnost lépe přiblížit?

Mám na starosti kompletní distribuční provoz e-shopu TESCOMA a to především znamená práci s lidmi, zajištění a rozdělení všech činností. Také komunikuji s dodavateli, přepravci nebo IT. Vše záleží na počtu objednávek daného dne. V náročnějších dnech jsme schopni zabalit až 1 500 objednávek. Zpracováváme až 25 palet se zbožím, aby sklady byly stále plně zásobené. Je důležité, aby chod byl plynulý a vše na sebe navazovalo.

 

Jistě je zapotřebí sehraný tým. Z kolika zaměstnanců se skládá?

 Momentálně mám na starosti 63 zaměstnanců. Většina z nás má nějaký zdravotní hendikep. Pouze čtyři zaměstnanci hendikep nemají.

 

Říkáte hendikep. Jaké je to řídit tým lidí, kteří mají zdravotní omezení?

Práce s lidmi je mi velice blízká, i když někdy velmi náročná. Osobně nerozlišuji, zda komunikuji a pracuji s člověkem, který má hendikep nebo je zdravý. Při výkonu práce jsme si všichni rovni a vzájemně si pomáháme. Vím, že na svůj tým se mohu plně spolehnout a každý dělá svou práci na maximum.

 

V čem jsou tedy hlavní rozdíly? Potřebují zaměstnanci nějakou individuální péči?

 Zaměstnancům vždy přizpůsobíme jeho pracoviště, jeho pracovní stůl, toalety apod. Je důležité, aby se cítili komfortně a měli vhodné pracovní podmínky.

Je také přizpůsobena pracovní doba. Většina z nás pracuje na zkrácený úvazek. Zdraví je na prvním místě. Jsme benevolentnější vůči pravidelnějším návštěvám lékařů a snažíme se zaměstnancům vždy vyjít vstříc.

 

V jakém období je sezónní nápor z hlediska objednávek největší, a jak se na něj připravuje?

Největší nápor je zpravidla v předvánočním čase a celý leden. Jak už jsem zmiňovala, jsme schopni zabalit 1 500 zásilek denně. Posilujeme práci i nedělní směnou. V takových dnech nám pomáhají brigádníci a vlastně i celá firma. Během roku se připravujeme na obchodní akce, které jsou pravidelně čtyřikrát do roka.

 

Práce máte víc než dost. Co v nejbližší době chystáte? Máte v plánu nějaké projekty?

Ano, nově jsme spustili e-shop Nakup na Dobro, který nabízí udržitelné dárky a služby. Pro tento e-shop zajišťujeme kompletní provoz. Od vytvoření objednávky až po odeslání ke koncovému zákazníkovi.

 

Co je osobně pro Vás tou hlavní motivací, každé ráno vstávat?

 Práce mě baví. Denně se učím novým věcem, získávám nové zkušenosti, jak pracovní, tak lidské. To je to co mě motivuje.

 

Zdroj: Ergotep

DPP