Historická turistická tramvaj číslo 42 bude mít o letních prázdninách rozšířený provoz. Nově pojede od začátku července do 3. září každý den od 10:00 do 18:00. ČTK to dnes sdělila mluvčí městské firmy Prague City Tourism (PCT) Klára Janderová.

Tramvaj dosud jezdila pouze od čtvrtka do neděle. Na lince se střídá 11 historických vozů a projíždí širším centrem. Poprvé vyjela před dvěma roky a za letošek má najeto přes 8.000 kilometrů. Jízdenka na tramvaj slouží zároveň jako dvacetiprocentní sleva pro vstup na nejznámější pražské věže. Tramvaj provozuje pražský dopravní podnik (DPP).

„Jedná se o autentické vozy z různých historických dekád, takže jízda láká nejen turisty, kteří přijedou do Prahy, ale i obdivovatele historických tramvají. Nově se mohou cestující projet i ikonickou tramvají typu K2, která nikdy předtím cestující nesvezla,“ uvedl předseda představenstva PCT František Cipro.

Tramvaj jezdí z Dlabačova okolo Pražského hradu ke Královskému letohrádku a odtud na Malostranskou, přes Čechův most k Masarykovu nádraží a přes Václavské náměstí zamíří na Národní třídu a dále okolo Národního divadla na Malostranské náměstí, odkud jede zpět ke Královskému letohrádku na Dlabačov.

Za dva roky provozu se jí svezlo na 82.000 lidí. „Za prvních šest měsíců letošního roku jsme na ní odvezli už téměř 70 procent, tedy více než dvě třetiny celkového počtu cestujících za loňský rok, a to je hlavní turistická sezona teprve před námi. Letos je linka poprvé v provozu celoročně a kvůli rostoucímu zájmu ji během letních prázdnin budeme vypravovat každý den,“ sdělil generální ředitel DPP Petr Witowski.

Zdroj  :ČTK

DPP